Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
11/11/2019 - 07:15

Bartek i Anita. Jak sądeczanie eksplodowali muzycznym talentem [WIDEO]

On pochodzi z Popardowej, ona z Czyrnej. On najpierw grał na akordeonie, ale pokochał fortepian, ona grała na skrzypcach, ale pokochała śpiew. Połączyła ich wspólna pasja do jazzu i konkurs Sądeckie Młode Talenty, gdzie po raz pierwszy wystąpili jako duet. Teraz studiują na Akademii Muzycznej i nagrali swój pierwszy teledysk. Bartek Marszałek i Anita Dudczak po prostu eksplodowali swoim talentem.

Obydwoje chodzili do szkoły muzycznej w Nowym Sączu. Poznali się przez wspólnych znajomych. Najpierw grywali ze sobą w różnych zespołach. Po raz pierwszy wystąpili jako duet w organizowanym przez Fundację Sądecką konkursie  Sądeckie Młode Talenty. Wykonali utwór "Song For You" Raya Charlesa. Wygrali wtedy jedną z nagród, zdobyli stypendium.

Bartek Marszałek absolwent „Elektryka”, swoją przygodę z muzyką zaczął od gry na akordeonie, jednak po kilku latach pokochał grę na fortepianie. Anita Dudczak uczyła się grać na skrzypcach. Po sześciu latach nauki odkryła, że to śpiew sprawia jej największą przyjemność.

Oboje studiują teraz na Akademii Muzycznej w Katowicach. Bartek,  na kierunku kompozycja i aranżacja jazzowa, Anita na kierunku wokalistyka estradowa. Rok temu ich duet zyskał nazwę „In The Middle".

Czytaj też: Bartek gra na fortepianie, Anita śpiewa. Łączy ich muzyka. Sądeckie Młode Talenty

- Naszym marzeniem  jest wydanie własnej autorskiej płyty - mówią Anita i Bartek. - Na razie wydaliśmy  swój pierwszy singiel „Even If".

Zobacz najnowszy klip do utwóru z singla "Even If" 

Blisko dwa lata temu w rozmowie z „Sądeczaninem” Bartek Marszałek zdradził, że chciałby  zostać słynnym kompozytorem, mieć własny zespół i prowadzić orkiestrę. Czy nagranie płyty razem z Anitą Dudczak to pierwszy krok do spełnienia tych marzeń?  

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe