Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
04/04/2018 - 11:15

Bartek gra na fortepianie, Anita śpiewa. Łączy ich muzyka. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

Anita i Bartek pochodzą z różnych miejscowości. Anita jest z Czyrnej obok Krynicy, a Bartek z Popardowej. Poznali się przez wspólnych znajomych. Grali ze sobą w różnych zespołach. Podczas konkursu postanowili wystąpić w duecie i wykonać utwór "Song For You" Raya Charlesa.

Bartłomiej Marszałek ma 18 lat. Uczy się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Nowym Sączu. Ponadto uczęszcza do sądeckiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Z muzyką jestem związany już od dawna. Na fortepianie gra od dwóch lat, a na akordeonie od ponad ośmiu.

- Gdy byłem w czwartej klasie szkoły podstawowej,  rodzice zauważyli, że mam zdolności muzyczne i wysłali mnie do szkoły muzycznej. Miałem się uczyć na fortepianie, ale nie było miejsca, więc zacząłem uczyć się na akordeonie. Po sześciu latach nauki wróciłem do instrumentu, na którym miałem się pierwotnie uczyć, a więc do fortepianu - wyjaśnia Bartek. 

Zobacz też Sądeckie Młode Talenty: Hubert Pławecki to młody wirtuoz. Kocha grać na fortepianie

Po maturze chciałby kontynuować naukę na akademii muzycznej, a w przyszłości marzy, aby zostać słynnym kompozytorem i mieć swój wkład w środowisku muzycznym. Chciałby też mieć własny zespół oraz prowadzić orkiestrę.

Zobacz też Półfinaliści konkursu "Sądeckie Młode Talenty" nakręcili teledyski. Poziom jest bardzo wysoki [ZDJĘCIA]

Anita Dudczak w tym roku będzie świętować swoje osiemnaste urodziny. Skończyła I stopień szkoły muzycznej. Gra na skrzypcach i pięknie śpiewa. Obecnie uczy się w Katowicach w Studiu Wokalistyki Estradowej.

- Moja przygoda z graniem na skrzypcach zaczęła się dziesięć lat temu. Mój dziadek był grajkiem i to on mnie właśnie zainspirował do tego, abym zaczęła grać na tym instrumencie. Po sześciu latach nauki zauważyłam, że śpiew to jest to, co chcę robić w życiu i co sprawia mi największą przyjemność - opowiada z uśmiechem.

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na duet wyślijcie sms o treści: TALENT.8 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

RG [email protected], Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe