Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
21/03/2018 - 11:45

Lekarz Sabina Gołębiewska i NZOZ w Podegrodziu zwycięzcami plebiscytu

Lekarz med. Sabina Gołębiewska z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Praktyka Grupowa Lekarzy w Podegrodziu oraz ta właśnie prywatna przychodnia zdrowia okazali się tegorocznymi zwycięzcami Plebiscytu pod nazwą: „Twój sądecki lekarz rodzinny” i „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi”. Tak zdecydowali Czytelnicy naszego portalu

Podczas dzisiejszego seminarium „ O zdrowiu sądeczan na wiosnę” rozstrzygnięto III już plebiscyt pod nazwą „Twój sądecki lekarz rodzinny” i „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi”. O tym, do kogo trafią tytuły zadecydowali ci, którzy są wiernymi czytelnikami naszego portalu.

Głosowanie na „Twojego sądeckiego lekarza rodzinnego” i „Przychodnię zdrowia przyjazna pacjentowi” odbywało się od 1 do 14 marca br. za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na portalu Sądeczanin.info oraz poprzez SMS. Kapituła plebiscytu 16 marca zweryfikowała oddane głosy.

W tym roku w plebiscycie oddano 1563 ważne głosy. W kategorii „Twój sądecki lekarz rodzinny” oddano 818 ważnych głosów. Najwięcej głosów - 241 i tytuł w tej kategorii przypadł w udziale lek. med. Sabinie Gołębiewskiej, lekarzowi rodzinnemu i pediatrze z NZOZ Praktyka Grupowa Lekarzy w Podegrodziu.

W tym roku do tego tytułu pretendowało 15 wspaniałych, nominowanych lekarzy rodzinnych z Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Zobacz także: Sabina Gołębiewska” Liczy się wiedza, ale też serdeczność, wrażliwość i sympatia

Zwyciężczyni tegorocznej edycji plebiscytu otrzymała statuetkę. Odebrała ją z rak starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Z dyplomem do zwyciężczyni pospieszył wójt gminy Korzenna Leszek Skowron. Pani doktor otrzymała także czek o wartości 3000 złotych na realizacje kampanii medialnej na łamach portalu i miesięcznika Sądeczanin, jak również zaproszenie na kolację dla dwóch osób do Restauracji Atelier Sędziwoja w Hotelu Ibis Style w Nowym Sączu. Czek wręczał redaktor naczelny portalu Sądeczanin.info oraz miesięcznika Sądeczanin Tomasz Kowalski.

Doktor Sabina Gołębiewska otrzymała także nagrodę specjalną – zaproszenie do udziału w Forum Ochrony Zdrowia – Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 4-6 września w Krynicy-Zdroju.

W drugiej kategorii – „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi” nominowano w tym roku 13 przychodni. Na wspomniane przychodnie oddano 745 ważnych głosów. Najwięcej, bo 195 i zasłużony tytuł otrzymał Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Praktyka Grupowa Lekarzy w Podegrodziu. Przychodnią kieruje od wielu lat lek. med. Bogusława Kozłowska. W ręce pani doktor trafiła statuetka, którą wręczył starosta Marek Pławiak. Przychodnia otrzymała również dyplom i czek o wartości 6000 złotych na realizację kampanii medialnej na łamach portalu i miesięcznika Sądeczanin.

Zobacz także: Przychodnia NZOZ Podegrodzie. Sukces buduje personel

Obie lekarki odbierając te zaszczytne tytuły nie kryły wzruszenia i dziękowały Czytelnikom portalu Sądeczanin za to, że dzisiejsze popołudnie było dla nich ogromnym świętem.

- Z całego serca pragnę podziękować pacjentom – mówi lek. med. Sabina Gołębiewska. – To dzięki nim ten tytuł przypadł w tym roku właśnie mnie. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale i motywacja do dalszej pracy, do pogłębiania swojej wiedzy, do dalszego szkolenia zawodowego.

Ogromnie zaskoczona tytułem była także lek. med. Bogusława Kozłowska, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Praktyka Grupowa Lekarzy w Podegrodziu.

- Jestem zaskoczona i bardzo szczęśliwa – przyznaje doktor Kozłowska. – Moje szczęście jest tym większe, że najlepszym lekarzem w plebiscycie organizowanym przez portal Sądeczanin.info został lekarz, który razem ze mną pracuje od 20 lat w tej samej przychodni i wspólnie tworzymy praktykę grupową lekarzy od 17 lat. Za sukces naszej przychodni chciałabym podziękować Panu Bogu, za to, że daje nam siłę i zdrowie do takiej ciężkiej, codziennej pracy. Pragnę też podziękować pacjentom, którzy chcą się u nas leczyć, obdarzają nas zaufaniem. Teraz dali wyraz temu, że dostrzegają naszą pracę. Słowa uznania kieruję również do zespołu, z którym pracuje i, którym kieruję, a także mojej kochanej rodzinie, która, przez lata cierpliwie znosi moją nieobecność w domu.

Obie lekarki odebrały także specjalne nagrody ufundowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wręczył je Krzysztof Saczka, dyrektor Oddziału ZUS w Nowym Sączu.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot.IM., Film – Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błędu