Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 kwietnia. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
04/10/2019 - 18:45

W tej kolekcji projektantki pokazały też historie swoich rodzin! [WIDEO]

Magdalena Cięciwa – opiekunka szkolna modelek, które podczas inauguracji kolejnej edycji Konkursu Historycznego Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma zaprezentowały kolekcję mody młodzieżowej inspirowanej m.in. tradycją wojskową 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, nie ukrywa, że dla wielu nich była to prawdziwa podróż w historię własnych rodzin.

Młodzi ludzie znają bardzo często historię jedynie z książek, szkolnych podręczników czy filmów. Gdy jednak stanie przed nimi wyzwanie, by z tą historią się w pełni utożsamić okazuje się, że jej najlepszym źródłem bywają często najbliżsi. Tak było w przypadku uczennic Technikum Przemysłu Mody z Zespołu Szkół Nr 3 im. B. Barbackiego W Nowym Sączu, które miały zadanie przygotować kolekcję ubrań, strojów młodzieżowych, którą można by było uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zobacz też: Pokaz mody z symbolami Polski Walczącej? Polska historia zawsze jest trendy

Gdy dziewczęta zbierały materiały niezbędne dla stworzenia poszczególnych projektów, okazało się, że część z nich na nowo odkrywało historię swoich rodzin. Rodzin, w których byli żołnierze, którzy o tę wolność walczyli już podczas II wojny światowej. Czy dlatego kolekcja zaprezentowana podczas uroczystości zorganizowanej przez SKT „Sądeczanin” i Fundację Sądecką była tak wyjątkowo i została przyjęta gorącym aplauzem ze strony publiczności? Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy z Magdaleną Cięciwą.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu