Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
07/02/2018 - 10:10

Zobacz trasy biegowe wokół Mogielicy i daj się namówić na narty![Zdjęcia]

Czy wiesz, że wokół Mogielicy – najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego, czekają na ciebie profesjonalne trasy narciarstwa biegowego? Poznaj tę lokalną atrakcję i zacznij szusować od zaraz!

Wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego znajdują się profesjonalne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. Infrastruktura, a także darmowe wypożyczalnie sprzętu sprawiają, że jest to idealne miejsce do uprawiania sportu.

Projekt tras narciarskich został wybudowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego przy współudziale Powiatu Limanowskiego i gmin Słopnice, Kamienica i Dobra. Dodatkowo do projektu wykorzystano również fundusze europejskie.

Zobacz też: Zaprojektuj centrum Słopnic i wygraj 3 tys, złotych!

Centralny punkt tras znajduje się kilkaset metrów od Przełęczy Słopnickiej - w Zalesiu. Jest to Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „ Zalesianka”. W budynku można wypożyczyć narty biegowe, kijki, buty a latem rowery. Na terenie tras są dostępne jeszcze dwie darmowe wypożyczalnie w Słopnicach i Jurkowie. W Zalesiu możemy również skorzystać z parkingu, szatni, toalet i sali dla gości. Trasy zjazdowe są przygotowane pod styl klasyczny i dowolny. Przed wejściem na trasy można spróbować swoich sił na specjalnym torze utworzonym wokół boiska sportowego. Oprócz trasy przygotowującej mamy jeszcze dwie przeznaczone do dłuższej jazdy.

Pierwsza trasa o długości 5,5 kilometrów zlokalizowana na terenie Gminy Kamienica. Przygotowana jest dla osób rozpoczynających przygodę z nartami. Jazdę na nartach rozpoczynamy i kończymy na terenie stadionu klubu piłkarskiego „ Zalesianka”. Dobrze oznakowana trasa, urozmaicona podejściami, zakrętami i zjazdami jest polecana na rodzinne wypady.

Zobacz też: Limanowa: Sezon studniówkowy dobiega końca. Zobacz bal najstarszego liceum [Zdjęcia]

Trasa druga to 25 kilometrowy odcinek zlokalizowany na terenie gmin: Słopnice i Dobra. Pętla zaczyna się i kończy na „ Wyrębiskach” oddalonych od głównej bazy o 3 kilometry. Trasa oceniana jest jako średnio trudna. Po drodze w odpowiednio oznakowanych miejscach można zjechać na parkingi w miejscowościach : Chyszówki, Szczawa, Jurków, Słopnice i Półrzeczki. Narciarze chcący odpocząć na szlaku mogą korzystać z wiat z przygotowanymi ławami i stołami.

Zobacz też: Limanowszczyzna: zatrzymani za posiadanie środków odurzających. Wpadli przypadkiem

[email protected], Fot. PCiT LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu