Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
24/01/2023 - 17:00

Muszyna: Jezioro Rożnowskie na sesji Rady Miasta. Co w sprawie ratowania akwenu zadecydują rajcy?

Od wielu lat problemem jest zaśmiecanie i zamulania Jeziora Rożnowskiego. Podczas sesji Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna (26 stycznia) zostanie przegłosowana rezolucja w sprawie udzielania poparcia dla inicjatywy ustalenia zasad oczyszczania i uporządkowania linii brzegowej tegoż akwenu.

Jezioro Rożnowskie powstało w wyniku spiętrzenia Dunajca, w celu wybudowania elektrowni. Jest atrakcyjnym turystycznie zbiornikiem wodnym, nie tylko regionu sądeckiego. Obszarem objętym szczególną ochroną krajobrazu i rezerwatem ptaków jest „Małpia Wyspa”. Niestety, od wielu lat problemem jest zaśmiecanie i zamulania tego akwenu. 

W 2022 roku z inicjatywą ratowania jeziora wystąpił Zygmunt Berdychowski, Prezes Honorowy Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin". W tym roku akcja rewitalizacji akwenu jest kontynuowana. 

Podczas sesji Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna (26 stycznia) zostanie przegłosowana rezolucja w sprawie udzielania poparcia dla inicjatywy ustalenia zasad oczyszczania i uporządkowania linii brzegowej Jeziora Rożnowskiego, podjętej przez delegatów SKT „Sądeczanin” . Wcześniej wystąpi również przedstawiciel  towarzystwa. 

Oprócz tego muszyńscy rajcy podejmą uchwały w sprawie m.in.: zmiany budżetu miasta i gminy na 2023 rok, ustalenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do przedszkoli i szkół podstawowych, a także planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli. 

Początek czwartkowej sesji, która odbędzie w budynku ratusza godz. 15. 30.(MK) fot. ilustracyjne (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu