Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
09/07/2016 - 08:25

Zespół VIDEO dołożył 8 tysięcy, by ratować życie Kacperka z Nowego Sącza!

Podczas wczorajszego koncertu w Parku Strzeleckim mama 6 –letniego Kacperka Nosala chorującego na Zespół Westa prowadziła zbiórkę na przeprowadzenie zabiegu fibrotomi. Do uzbierania potrzebnych 13 tysięcy brakowało osiem. Całość kwoty dołożył zespół VIDEO!

Kacper cierpi na porażenie mózgowe. Nie chodzi, nawet nie siedzi. Ma nawracające, wyczerpujące problemy z oddychaniem. Jest bardzo podatny na wszelkie infekcje.

Jego mama się nie poddaje i zawzięcie walczy o to, by Kacper miał jak najlepsze warunki do rozwoju . Każdej nocy, kosztem snu, tworzy najróżniejsze rękodzieła, by potem je sprzedać. Dochód przeznacza w całości na rehabilitację dziecka.

Teraz Kacper potrzebuje zabiegu fibrotomi, która zniweluje napięcie i przykurcz mięśni i pozwoli na skuteczniejszą rehabilitację.

Koszt jest duży – 13 tysięcy. Mamie udało się uzbierać około 5 tysięcy. Wczoraj, pod patronatem Stowarzyszenia dla Miasta, prowadzono zbiórkę brakującej kwoty podczas imienin miasta.

W czasie koncertu, Wojtek Łuszczykiewicz, lider zespołu VIDEO, który wiedział o zbiórce zadeklarował ze sceny:

- Przed chwilą ktoś mówił o zbieraniu pieniędzy dla Kacperka małego. Brakowało osiem tysięcy. I chciałem tylko rodzicom Kacperka powiedzieć, że sprawa już jest załatwiona. Przelejemy brakujące pieniądze zaraz po koncercie.

Pani Monika, mama Kacpra nie kryje wzruszenia. Jeszcze dziś było jej trudno o tym mówić:

- Dziękuję to za mało ... Każde dobro wraca i wiem że do was wróci ono i to z podwojoną siłą... Z całego serca życzę, żeby członkowie zespołu spotykali na swojej drodze też takich wspaniałych ludzi. Często ludzie krytykują zespół Video a ten przypadek pokazał,  że to wspaniali ludzie z wrażliwością na chorobę i krzywdę potrzebujących

ES [email protected] Fot.: Facebook

VIDEO na imieninach miasta! Fotogaleria!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)