Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
13/04/2016 - 07:00

Wiadomo, kto zdewastował kapliczkę w Starej Wsi. Policja dotarła do sprawców

Dwóch gimnazjalistów zdewastowało kapliczkę przydrożną w Starej Wsi (gmina Limanowa). Takie są ustalenia policjantów, którzy pracowali nad tą sprawą. Funkcjonariusze znaleźli głowę zniszczonej figury Chrystusa w miejscu zamieszkania jednego z chłopców.

kapliczka, wandale ustaleniPrzypomnijmy, że do dewastacji kapliczki doszło w nocy z 1 na 2 kwietnia br. Sprawcy wybili szybę w drzwiach kapliczki i zniszczyli mającą metr wysokości gipsową figurę Jezusa. Została ona rozbita.

- Jak się okazało w zdarzeniu brało udział dwóch nieletnich, którzy uczęszczają do jednego z Gimnazjów w Limanowej – powiedział naszemu portalowi asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Limanowej. - Ustalono, że chłopcy będąc pod wpływem alkoholu wybili szybę w kapliczce i wynieśli z niej figurę Chrystusa, którą następnie rozbili.

Chłopcy, jak ustaliła limanowska Policja nie planowali wcześniej popełnienia tego przestępstwa, tylko działali pod wpływem impulsu wywołanego wypitym alkoholem.

Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Limanowej. Sąd rozpatrzy sytuację opiekuńczo-wychowawczą obydwu chłopców. 

Opr. (MACH)

Fot. KPP w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu