Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
22/01/2016 - 14:00

W portalu Sądeczanin zwołują demonstrację KOD-u. Skuteczniej niż na Facebooku?

Komitetowi Obrony Demokracji najwyraźniej ciężko idzie z szukaniem entuzjastów w Nowym Sączu. Lokalni fani KOD-u ujawnili się dopiero teraz, na portalu Sądeczanin.Info, w komentarzu pod artykułem o tym, że poseł Mularczyk zgromił TVN 24 za udział w programie stacji niepłacącego alimentów Mateusza Kijowskiego, który sam będąc z prawem na bakier ruszył do Strasburga, razem z Komisją Europejską monitorować polską praworządności. Fani inicjatyw Kijowskiego odgrażają się pod tekstem, że będą demonstrować w Nowym Sączu.

W Nowym Sączu jest już (wreszcie) grupa Komitetu Obrony Demokracji. W sobotę jedziemy do Krakowa na manifestację, następne manifestacje będą już pod sądeckim ratuszem” - obwieścił pod artykułem na naszym portalu internauta podpisujący się jako Luwik.

Czy lokalna grupa rzeczywiście istnieje? Tłoku chyba nie ma, bo wbrew obwieszczeniu o jej zawiązaniu nie powstał sądecki funpage na Facebooku. Lokalni sprzymierzeńcy działań Mateusza Kijowskiego jak na razie „podwiesili się” pod grupę małopolską, gdzie figurują jako osoby z Nowego Sącza. Pojawiły się tam nawet znane nazwiska. Jednak siłę rażenia owa grupa na Sądecczyźnie ma chyba nieznaczną, skoro lokalni KOD-owcy zagrzewają się do walki wykorzystując do tego komentarz pod artykułem raczej dezawuującym wiarygodność swojego przywódcy.

„zapraszamy wszystkich, którym normalność leży na sercu sącz ma wielki dług wobec polskiego społeczeństwa za głosowanie, pora dług oddać (pisownia oryginalna)” - czytamy w komentarzu Ludwika.

Sympatycy KOD-u z Małopolski skrzyknęli się na najbliższą sobotę, 23 stycznia, w Krakowie na Rynku. Demonstracja rozpocznie się o godzinie dwunastej. Tym razem zwolennicy akcji zainicjowanej przez Kijowskiego będą demonstrować przeciw inwigilacji internetu.

To już trzecia demonstracja Komitetu Obrony Demokracji w Krakowie. Wcześniej na Rynku około 8 tys. osób manifestowało w obronie Trybunału Konstytucyjnego i demokracji, natomiast pod siedzibą Radia Kraków kilka tysięcy osób pikietowało w obronie wolnych mediów.

Agnieszka Michalik\Fot, print screen Facebook, Sadeczanin.InfoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)