Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
14/07/2016 - 06:50

Terroryści podczas Światowych Dni Młodzieży?

Podłożenie bomby, atak terrorystyczny i pożar pociągu…na taki dramatyczny scenariusz podczas Światowych Dni Młodzieży przygotowanych jest ponad trzy tysiące pracowników Przewozów Regionalnych.

Na wypadek zagrożenia atakiem terrorystycznym podczas spotkania młodych z Papieżem Franciszkiem pracownicy Przewozów Regionalnych zostali przeszkoleni. W Krakowie zorganizowano specjalne ćwiczenia z udziałem kilkudziesięciu przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, wolontariuszy i statystów. Został także nagrany film instruktarzowy? Wśród zakładanych scenariuszy znalazły się między innymi informacja o podłożonej bombie, atak terrorystyczny oraz pożar pociągu.

- Manewry w Krakowie pozwoliły nam upewnić się, że jesteśmy dobrze przygotowani do Światowych Dni Młodzieży. Z naszych usług w samej tylko aglomeracji Krakowskiej podczas spotkań młodych z Papieżem skorzysta ok. miliona pasażerów. To duże wyzwanie, ale dzięki ćwiczeniom wiemy jak działać podczas sytuacji kryzysowych – powiedział Mikołaj Turowski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych – Dzięki nagranemu filmowi z krakowskich doświadczeń będą mogli skorzystać wszyscy pracownicy Przewozów Regionalnych, niezależnie od województwa, w którym pracują. 

(ami), fot: print screen YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe