Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
29/03/2016 - 15:10

Seria pożarów budynków gospodarczych na Sądecczyźnie. Przyczyny wyjaśni Policja

Sądecka Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny trzech pożarów budynków gospodarczych, do których doszło dzisiaj w nocy w Rdziostowie, Woli Kroguleckiej oraz w Brzeznej. Wszystkie one zaistniały po północy.

Noc z poniedziałku na wtorek była bardzo pracowita dla strażaków PSP i ratowników-ochotników.

- Po północy strażacy gasili serię pożarów budynków gospodarczych – mówi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Obiekty płonęły w różnych miejscowościach Sądecczyzny, w krótkim odstępie czasu. Taka seria pożarów zdarza się bardzo się rzadko. Może jednak wystąpić taki zbieg okoliczności.

Tajemnicze pożary na Sądecczyźnie

Około godziny 2.30 zauważony został pożar budynku gospodarczego w Rdziostowie (gmina Chełmiec). Pożar gasiło sześć zastępów strażaków. Mimo wysiłków ratowników stodoły nie udało się uratować. Przyczyny powstania tego pożaru nie są, na razie znane.

Na miejscu pożaru pracowała grupa dochodzeniowo–śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Okoliczności i przyczyny pożaru będą wyjaśniane.

Około godziny 4.00 w Woli Kroguleckiej wybuchł kolejny pożar. W jednym z gospodarstw paliły się budynki gospodarcze. Ogień gasiło osiem zastępów strażaków. Akcja ratownicza trwała trzy godziny.  

Tajemnicze pożary na Sądecczyźnie

W Woli Kroguleckiej pracowali policjanci z sądeckiej komendy oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Technik kryminalistyki wykonał na miejscu oględziny.

- Okoliczności i przyczyny tego pożaru są wyjaśniane w postępowaniu, które prowadzą funkcjonariusze z komisariatu Policji w Starym Sączu – dodaje sierż. szt. Justyna Basiaga.

Natomiast o  godzinie 6.01 zauważony został pożar budynku gospodarczego w Brzeznej. Gaszenie ognia zajęły strażakom dwie i pół godziny. Działało tam dziewięć zastępów ratowników. Przyczyny tego pożaru wyjaśniać będzie Policja.

(MACH)

Fot. PSP w Nowym Sączu.

Seria pożarów budynków gospodarczych


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)