Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
13/06/2016 - 16:20

Sądeczanki są najpiękniejsze! Dziewczyny cudne i dobrze gotują!

IV Zjazd Sądeczan na starosądeckich błoniach przeszedł już do historii. Cenne wyróżnienia w Plebiscycie SKT Sądeczanin odebrali Starosądeczanie i Janina Mróz. O laury walczyli: biegacze, strażacy i koła gospodyń wiejskich, ale w pamięci wielu gości Zjazdu w pamięci zapadną także piękne dziewczyny w lachowskich i góralskich strojach.

Przypomnijmy czek na 20 tys. zł odebrał Zespół Regionalny „Starosądeczanie”, zaś 10 tys. zł głosami Czytelników „Sądeczanina” przypadło Janinie Mróz. Do gustu najbardziej zaś przypadła starosądecka bryjka z mlekiem i słoniną, zaś OSP z Krużlowej Wyżnej wygrała turniej straży pożarnych. Edwin Cheruiyot Melly z Kenii pokonał dystans 10 km zaledwie w 31 minut i wygrał prestiżowy Bieg Sądeczan.

W Starym Sączu  pod sceną i wokół Ołtarza Papieskiego zaroiło się od zespołów regionalnych, także pojedyncze osoby przyszły na imprezę w lachowskich strojach (m.in. Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza). Panom co chwila głowy „chodziły na bok”, bo jak tu nie patrzeć, kiedy obok przechodzą piękne kobiety dumnie wystrojone w ludowe stroje...

Fot. JB

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu