Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
19/10/2016 - 14:20

Po wielu interwencjach naprawiają mur oporowy na Rybackiej!

Po wielu monitach portalu Sądeczanin.info i interpelacjach radnego Grzegorz Fecko Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie rozpoczął remont muru oporowego, który chroni mieszkańców budynków przy Rybackiej przed zalaniem wodami Kamienicy.

Przypomnijmy. Tuż przed ostatnia kaskadą mur zaczął się wybrzuszać i pękać, cała konstrukcja zaczęła się gwałtownie rozwarstwiać. Początkowo nikt do muru nie chciał się przyznać. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej i Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie przerzucały odpowiedzialność.

Zobacz też: Nowy Sącz: W lipcu przetarg na naprawę muru oporowego przy Rybackiej!

Ostatecznie, po szczegółowych wizjach lokalnych na naprawę muru pieniądze od wojewody małopolskiego dostał MZMiUW. Wyszło też przy okazji, że reszta muru wzdłuż bulwaru Narwiku też pozostawia wiele do życzenia. Do remontu jest cały około 400 metrowy odcinek muru od obwalania na Dunajcu do mostu na Tarnowskiej.

Jednak w pierwszej kolejności ogłoszono przetarg na odbudowę 20 metrów muru przy Rybackiej. Koszt prac jeszcze w czerwcu szacowano na 200 – 300 tysięcy.

Zobacz też: Nowy Sącz: Mur oporowy przy Rybackiej runie, bo nie ma właściciela. Kamienica zaleje Przetakówkę?

Teraz prace ruszyły.

- Serce mi rośnie. Dla takich chwil warto być radnym – nie ukrywa satysfakcji radny Grzegorz Fecko zastrzegając jednocześnie, że bez wsparcia mediów a przede wszystkim portalu Sądeczanin.info problem mógłby jeszcze nie być rozwiązany.

- Ale jest jeszcze temat podmytej podmurówki na Bulwarze Narwiku, do którego chcę wrócić raz jeszcze podczas najbliższej sesji – zastrzega Fecko.

O szczegółach sprawy pisaliśmy w publikacji: Bulwar Narwiku runie?! Fundament wisi w powietrzu

ES [email protected] Fot.: Facebook Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)