Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
02/10/2016 - 18:30

Panie dyrektorze Mirku, zapraszamy na osiedle Wojska Polskiego! Tylko uwaga na dziury!

"To, że do dziś nikt sobie nie poradził z katastrofą na ulicy Poniatowskiego, gdzie wzdłuż przychodni auta parkują po obu stronach, więc przecisnąć się tędy bez zarysowanego lakieru, to niemal jak wygrać w totka, - wybaczamy. Ale już dziur tego kalibru jak w Browarnej wybaczyć już nie umiemy".

Takimi słowami, kwieciście i nie bez ironii, zaczynają swój wywód mieszkańcy osiedla Wojskiego Polskiego, którzy za naszym pośrednictwem zwracają się dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg o szybką inwentaryzację osiedlowych ulic. A jest co liczyć – dziury, zniszczone schodki itp.

- Ja nie wiem, czy ktoś w ogóle sprawdza stan nawierzchni bezpośrednio na osiedlach. Czy robi to Zarząd osiedla, czy powinni to zrobić drogowcy, ale prawdą jest, że jak pani napisała o zapadniętym chodniku, to go szybciutko naprawiono – mówi pan Zygmunt, który mieszka przy Browarnej.

Zobacz też:Ile ofiar trzeba, by zmienić Poniatowskiego? Ta ulica od zawsze na językach

A wspomniane przez niego dziury w zasadzie zapadliska były efektem pracy firmy, która działała na zlecenie gazowni. Rzeczywiście szybko je usunięto.

- Więc życzyłbym sobie, żeby ta dziura, którą pani obfotografowała zniknęła w podobnym tempie, zanim ktoś tu rozerwie oponę albo uszkodzi zawieszenie.

Przy okazji pyta, kto odpowiada za chodnik zaraz koło Lewiatana wzdłuż nowowybudowanych szeregówek. Budowa już się skończyła i pora, by spółdzielnia która budowała tu domu, naprawiła co zniszczone a zmotywować ją powinien właśnie Miejski Zarząd Dróg

Mężczyzna zaprasza również dyrektora MZD w okolice Korzeniowskiego, gdzie nadal miejscowi dotkliwie odczuwają brak parkingu.

- Miał być zreorganizowany ruch na osiedlu. Jest październik i nic. Może pan Mirek wraz z naszym zarządem osiedla zorganizowałby spotkanie, na którym moglibyśmy, w gronie mieszkańców podyskutować, co z tym fantem zrobić? Takie spotkanie mógłby też radny Dumana zorganizować, pora najwyższa coś w praktyce zrobić a nie tylko interpelacje składać – podpowiada starszy pan.

ES [email protected] Fot.: ES Dziękujemy za przesłanie błędu