Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
15/01/2017 - 08:20

Orkiestra już zagrała w „Ekonomie”

Już od dwunastu lat, corocznie w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego Szkolne Koło Wolontariatu zakłada własny, niezależny Sztab WOŚP w ramach organizacji tzw. imprezy zamkniętej.

Tak było i w tym roku – po uzyskaniu specjalnej, pisemnej zgody fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oraz rejestracji Sztabu i wyposażeniu w identyfikatory, oryginalne puszki i  znane chyba wszystkim serduszka, w dniach od 9 do 11 stycznia zorganizowano kwestę i licytację gadżetów.

Czytaj: Sądecczyzna: Gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

W tym roku wolontariuszami byli: Karolina Rak, Klaudia Szczecina, Patrycja Citak, Kinga Jasińska i Grzegorz Słowik (szef Sztabu).

– W chwili obecnej trwa liczenie zebranych pieniędzy, ale z szacunków już wiemy, że udało nam się przekroczyć kwotę zeszłoroczną, za co wszystkim darczyńcom i sympatykom bardzo dziękujemy! Widać było miły, pozytywny odzew społeczności szkolnej, co napawa szczególnym optymizmem w świetle przykrej „nagonki” na WOŚP pojawiającej się w części mediów. Nasza młodzież chętnie angażuje się i wspiera równolegle  akcje WOŚP, Caritas, „Serce Sercu”, Sursum Corda, Fundacji „Będzie Dobrze” i wielu innych stowarzyszeń i fundacji, ponieważ znaczenie dla nas ma tylko Dobroczynność jako taka. Jestem więc przekonany, że za rok znów zagramy, tym razem po raz trzynasty – podkreśla Grzegorz Słowik.

(JB), fot. SKWDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020