Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
05/07/2016 - 22:55

Naimski pisze do Nowaka: Wierzę, że to zwykłe przeoczenie

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wyraził swój sprzeciw odnośnie zaproszenia na Imieniny Miasta Nowego Sącza grupy rockowej Video. Zdaniem Naimskiego, lider zespołu, Wojciech Łuszczykiewicz, znany jest z prowokacji wokół krzyża pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku, jaki miał stanąć na Karkowskim Przedmieściu. – Nie będę komentował prywatnych opinii posła Naimskiego, z którymi co do zasady się nie zgadzam. Nie zamierzam też wchodzić w polemikę w tej sprawie – krótko odpowiada Ryszard Nowak.

Zarówno Piotr Naimski jak i Ryszard Nowak reprezentują Prawo i Sprawiedliwość. Zaistniała sytuacja nie jest pierwszą, w której opinie obu panów się rozmijają.

„Dowiedziałem się dzisiaj o proteście pana Jarosława Roli, spowodowanym planowanym zaproszeniem zespołu pana Wojciecha Łuszczykiewicza na obchody Imienin Miasta. Przyznam, że gdyby nie protest Pana Roli nie zauważyłbym zapewne, że w gronie muzyków zaproszonych na te uroczystości znalazł się również człowiek, który po prostu nie zasługuje na takie wyróżnienie. Co więcej, jego występ godziłby w dobre obyczaje, dobre imię miasta i jego mieszkańców.

Nie próbuję oceniać dorobku artystycznego pana Łuszczykiewicza, bo wszak nie moja to rola. Nie mogę jednak nie wyrazić swojego oburzenia pomysłem, aby w uroczystościach uczestniczył ktoś, kto znany jest ze szkalowania, obrażania i wyśmiewania wartości i symboli ważnych dla Polaków i brał udział w prowokacjach wymierzonych w śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wydaje mi się, że występy tego pana podważałyby dobre imię władz Nowego Sącza i po prostu obrażały mieszkańców naszego miasta.

Imieniny Nowego Sącza to uroczystość, która nawiązuje do jego ponad siedemsetletniej historii i tradycji, do patronującej nam w herbie świętej Małgorzaty. W jaki sposób miałaby przyczynić się do jej uczczenia obecność kogoś takiego, jak Wojciech Łuszczykiewicz?

Wierzę, że zaproszenie zespołu, w którym jest on wokalistą jest zwykłym przeoczeniem ze strony władz miasta i proszę o interwencję w tej sprawie, która ten błąd naprawi”.

Co sądzicie o występie grupy Video w Nowym Sączu? Czy nowosądeckie konserwatywne środowiska słusznie podnoszą larum?

Piszcie: [email protected], fot. JB, nowysacz.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)