Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
17/10/2016 - 12:55

Na Osiedlu Piątkowa Ledziński zastąpił Faruna. Są nowe władze

W głosowaniu przy wyborze zarządu na osiedlu Piątkowa wzięła udział wyjątkowa - w porównaniu do dotychczasowej frekwencji na innych osiedlach - ilość osób, bo aż 271. Po 24 latach zarządzania osiedlem Marian Farun przegrał z Grzegorzem Ledzińskim, na którego zagłosowało 170 osób.

Do rywalizacji o stanowisko przewodniczącego zarządu stanęło w szranki dwóch kandydatów: Marian Farun (fot.), dotychczasowy szef osiedlowych struktur i Grzegorz Ledziński.

To nie jedyna zmiana. Z pięciu do siedmiu osób zwiększono skład zarządu. Na następne cztery lata zasiądą w nim: Dariusz Janik (162 głosy), Katarzyna Wysoczańska (160 głosów), Anna Bryja (155 głosów), Ryszard Sroka (135 głosów), Mariusz Mucha (116 głosów), Bartłomiej Orzeł (99 głosów).

Zobacz też: Leszek Gieniec: Wybory do Zarządów Osiedli są ustawione

- Życzę panu Ledzińskiemu jak najlepiej, niech mu się darzy - komentuje wyniki wyborów Marian Farun, który po 24 latach pracy społecznej ma zamiar przede wszystkim odpocząć. Nie kryje jednak, że będzie bacznie przyglądał się poczynaniom nowego zarządu.

- Mój kontrkandydat na ulotce wyborczej zamieścił aż szesnaście zadań do realizacji. Ludzie będą go bacznie z tego rozliczać - komentuje i zastrzega, że najważniejsze by Grzegorz Ledziński dopilnował budowy kanalizacji i wodociągu na osiedlu.

Zobacz też: Stefania Podgórska dalej będzie walczyć z wiatrakami!

- Na kilku ulicach mamy poważny problem z wodą. Ale w tym roku ma być wpięta ulica Gwiaździsta. W przyszłym ulice Świt, Promienna i Jodłowa, ale najpierw trzeba wybudować hydrofornię. Miasto ma już wykupiony pod nią grunt - komentuje Farun.

Sam najbardziej cieszy się z faktu, że dzięki jego staraniom tylko jedna ulica na osiedlu nie ma pełnego oświetlenia. Nie kryje satysfakcji z siłowni pod chmurką i liczy na to, że dalej w dobrym kierunku będzie szła kwestia remontu budynku przy boisku obok Miasteczka Galicyjskiego. To tu docelowo ma być siedziba zarządu, świetlica i plac zabaw dla dzieci.

ES [email protected] Fot.: archiwum UM w NS Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)