Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/12/2016 - 17:35

Mikołaje z WSB-NLU. Zebrali dary dla domu dziecka

Studenci i pracownicy Wyższej Szkoły Biznesu, Elitarne Liceum Ogólnokształcące, Duszpasterstwo Akademickie „Strych” i Centrum Rekreacji „Olimp” zorganizowali wspólnie przedświąteczną zbiórkę darów dla podopiecznych domu dziecka.

To już druga edycja mikołajkowej zbiórki dla dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu, której gospodarzem była Wyższa Szkoła Biznesu – NLU w Nowym Sączu.

– Chcieliśmy zrobić coś dobrego i fajnego przed świętami, pokazać nasz potencjał, że jest nas sporo. Zdecydowaliśmy, że zrobimy zbiórkę i obdarujemy dzieci z domów dziecka – mówi Ewelina Legutko z działu marketingu WSB-NLU w Nowym Sączu, koordynatorka akcji.

Zobacz: Kordian, chłopak z gór, przy koszyku akcji Serce-Sercu

Zbiórkę przeprowadzono wśród pracowników i studentów WSB, do akcji przyłączyło się Elitarne Liceum Ogólnokształcące, Duszpasterstwo Akademickie „Strych”, które zorganizowało charytatywny koncert w kościele kolejowym, oraz Centrum Rekreacji „Olimp”. Do paczek trafiły kosmetyki, ubrania, zabawki i słodycze. Ucieszą się z nich dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu.

Podczas finału świątecznej zbiórki  w holu budynku C WSB-NLU zorganizowano wspólne kolędowanie oraz wigilię.

– Cieszy mnie, że na spotkaniu jest tak dużo osób, a przede wszystkim jestem dumny, z pracowników uczelni, że zorganizowali taką sympatyczną charytatywną akcję – dodaje dr Krzysztof Pawłowski, założyciel i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Biznesu.

Portal „Sądeczanin” był patronem medialnym akcji.

(JB), fot. JB

Mikołaje z WSB-NLU, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu