Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
16/11/2015 - 09:20

Jubileusz „Doliny Popradu”. Odznaczenia i nagrody dla członków zespołu

Posypały się gratulacje i życzenia podczas sobotnich obchodów jubileuszu 50-lecia Regionalnego Zespołu „Dolina Popradu” będącego ambasadorem Piwnicznej–Zdroju. Zespół, który tworzą pasjonaci kultywujący przepiękny folklor swoich dziadów i ojców, wrósł mocno korzeniami w ziemię piwniczańską.

Podczas przepięknego jubileuszu, który odbył się w sobotnie popołudnie w szkole w Piwnicznej-Zdroju wygospodarowano czas, by odznaczyć odznakami i medalami oraz nagrodzić tych, którzy z „Doliną Popradu” związani są od wielu lat. Tych, którzy przygotowują przepiękne programy folklorystyczne pisząc do nich scenariusze, tych, którzy dbają o stronę muzyczną, czuwają nad tym, aby to, co prezentują na scenie było jak najbardziej autentyczne, płynące prosto z serca.

W sobotę Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” odznaczeni zostali: Stanisław Jarząb, Genowefa Bogaczyk, Zenon Bogaczyk, Ludwik Górka, Maria Stawiarska i Mieczysław Stawiarski.

Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski otrzymała

Wanda Łomnicka-Dulak, znana piwniczańska poetka, regionalistka.

Nagroda - Medal "Polonia Minor" przyznawany za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski trafiła do Krystyny Durlak i Marii Sikorskiej.

Swoje nagrody przyznał również starosta nowosądecki Marek Pławiak. Otrzymali je:

Dariusz Rzeźnik – kierownik zespołu, Maria Broniszewska-Jarząb, Maria Sikorska i

Krystyna Durlak.

Członkowie „Doliny Popradu” zostali też uhonorowani Złotymi i Srebrnymi „Jabłkami Sądeckimi”

Złote „Jabłko Sądeckie” otrzymała Ewelina Nosal, zaś srebrne - Piotr Kulig, Maria Maślanka-Pazgan, Helena Źrałka, Andrzej Tomasiak, Ludwika Pająk i Dariusz Łomnicki.

Starosta Marek Pławiak wręczył także dyplomy: Katarzynie Sikorskiej, Magdalenie Źrałce,

Piotrowi Maślance, Kindze Łomnickiej i Tomaszowi Kuligowi.

(MACH)

Fot. (MACH)

Dolina Popradu nagrodzeni i odznaczeni


Dziękujemy za przesłanie błędu