Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
04/10/2017 - 11:50

XXI Jesienny Festiwal Teatralny to nie tylko spektakle…

Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu przygotowali dla miłośników sztuki nie tylko doznania na spektaklach. Nowosądeczanie mogą podziwiać specjalną wystawę fotografii z okazji 95. rocznicy teatru robotniczego, a także wysłuchać dwóch koncertów.

- Czekają nas dwa wydarzenia muzyczne. Co roku staramy się zaprosić artystów muzyków, aby zawsze się taki ciekawy akcent pojawiał. W tej edycji pierwszy koncert jest bardzo interesującą propozycją, gdyż zagra i zaśpiewa dla nas Nowosądeczanin. Urodził się i spędził dzieciństwo w naszym mieście, a jest nim Wojciech Waglewski, który wraz z zespołem Voo Voo zagra swe największe przeboje - zareklamował Janusz Michalik.

- Stałym punktem festiwalu jest koncert papieski, z racji kolejnych rocznic powołania Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Organizujemy Inteligencji Katolickiej. Wydarzenie to nie odbędzie się w naszej sali, ale w kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Biegonicach. Proszę się nie martwić, mamy specjalny autobus, który zawiezie uczestników na miejsce, a po koncercie przywiezie ich z powrotem pod Miejski Ośrodek Kultury - wyjaśnił dyrektor artystyczny festiwalu. 

- Nasz amatorski teatr robotniczy ma już 95 lat, czyli to chyba jeden z najstarszych w Polsce. Kilka dni temu świętowaliśmy jubileusz, stąd zorganizowana została wystawa fotografii, autorstwa Jerzego Cebuli i Andrzeja Ramsa, którzy są przez lata naszymi kronikarzami. Na zdjęciach można obejrzeć nasze spektakle, ale również relacje z prób, kulisy pracy aktorów i twórców. Wystawa jest ogólnodostępna w MOK i tak pozostanie do końca roku - podsumował Michalik. 

Michał Śmierciak ([email protected]). Film: Krzysztof Stachura
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu