Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
06/04/2019 - 07:00

Parafia św. Wawrzyńca świętuje jubileusz 750-lecia. Co nas czeka w kwietniu?

Kolejny miesiąc jubileuszu 750-lecia istnienia parafii św. Wawrzyńca już za nami. Główne obchody odbędą się dopiero w sierpniu, ale już teraz w każdym miesiącu na parafian i wszystkich sądeczan czekają liczne wydarzenia jubileuszowe.

- W minionym miesiącu odbyło się spotkanie z cyklu „Kino pod Aniołami”. Wszyscy uczestnicy zobaczyli trzecią część znanego filmu pt. „Bóg nie umarł”.  Po raz kolejny zostało zorganizowane spotkanie z cyklu „Szkoła Wiary”, które poświęciliśmy powołaniu i godności kobiety w Kościele i świecie – wyjaśnia ks. proboszcz Piotr Lisowski.  

Zobacz też Wielki jubileusz parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu. Co nas czeka w marcu?

Największym wydarzeniem minionego miesiąca była promocja monografii parafii św. Wawrzyńca. Książka powstawała przez prawie cztery lata. Ma 1600 stron i 400 zdjęć.

Kwiecień również będzie miesiącem bogatym w różne wydarzenia. Na wiernych z Parafii św. Wawrzyńca oraz na wszystkich sądeczan czekają liczne atrakcje. Jakie?

- Po raz pierwszy w historii w naszej parafii zorganizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Pomysł powstał z inicjatywy parafian, którzy chcieli w ten sposób uczcić jubileusz 750-lecia parafii. Przygotowali trasę i zadbali o wszelkie szczegóły. Wytyczyli dwa szlaki. Pierwsza trasa zwana trasą św. Wawrzyńca wiedzie od naszego kościoła do świątyni św. Wawrzyńca w Wojniczu. Druga trasa zwana błękitną liczy 31 km i prowadzi przez sąsiednie miejscowości i kończy się w naszym kościele. To wszystko będzie miało miejsce w piątek 12 kwietnia po mszy o godz. 19. W tym dniu o godzinie  17 odbędzie się także Droga Krzyżowa ulicami parafii  – tłumaczy ks. proboszcz Lisowski.

25 kwietnia o godz. 18.30 zostanie zorganizowane kolejne spotkanie z cyklu „Szkoła Wiary”. Będzie ono poświęcone „Zmartwychwstaniu jako najważniejszej prawdzie chrześcijańskiego przepowiadania”. Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu od godziny 19 do 20 w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

W marcu Portal Sądeczanin wspólnie z Parafią św. Wawrzyńca ogłosił konkurs, w którym do wygrania były cenne nagrody. Aby wygrać jedną z nich, wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: W którym wieku powstała w Biegonicach szkoła parafialna? Poprawna odpowiedź to w wieku XV. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem sądeczan. Szczęśliwymi zwyciężczyniami została pani Aneta Gawlik oraz pani Halina Piwowar z Męciny.

W tym miesiącu Parafia św. Wawrzyńca także przygotowała konkurs, a oto pytanie: Jeden z wieloletnich organistów Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach otrzymał od papieża Jana XXIII Krzyż św. Sylwestra. Jak się nazywał ten organista i za co otrzymał odznaczenie papieskie?

Na odpowiedzi czekamy do 30 kwietnia do godz. 18. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected] W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Jubileusz 750-lecia”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają nagrody.

RG [email protected], Film KS, Fot. RG /  UM Nowy Sącz

Parafia św. Wawrzyńca świętuje jubileusz 750-lecia. Co nas czeka w kwietniu?
Największym wydarzeniem minionego miesiąca była promocja monografii parafii św. Wawrzyńca. Książka powstawała przez prawie cztery lata. Ma 1600 stron i 400 zdjęć. Fot. UM Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu