Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
07/03/2019 - 11:40

Wielki jubileusz parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu. Co nas czeka w marcu?

Parafia św. Wawrzyńca w Biegonicach świętuje jubileusz 750-lecia istnienia. Główne obchody odbędą się dopiero w sierpniu, ale już teraz w każdym miesiącu na parafian czekają liczne wydarzenia jubileuszowe. Co nas czeka w marcu?

Parafia św. Wawrzyńca w Nowym Sączu – Biegonicach w tym roku obchodzi jubileusz 750-lecia istnienia. Główne uroczystości zaplanowane są na sierpień, ale już teraz wraz z nowym rokiem liturgicznym każdego miesiąca organizowane są różne spotkania jubileuszowe.

- Kolejny miesiąc jubileuszu już za nami. W lutym dużo się działo. Rozpoczęliśmy od spotkań dla seniorów. Odbyły się dwa takie spotkania. Była też prezentacja filmu „Bóg nie umarł”, który cieszył się dużą popularnością. Odbyło się też kolejne spotkanie z serii „Szkoła wiary”, gdzie była okazja posłuchać o prześladowaniach chrześcijan w XXI wieku – mówi ks. Piotr Lisowski, proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w sądeckich Biegonicach.

W marcu na wszystkich parafian oraz sądeczan również czekają liczne atrakcje. 14 marca o godzinie 18.40 zostanie wyświetlona druga część filmu „Bóg nie umarł”. 21 marca odbędzie się kolejne spotkanie „Szkoły Wiary”. Tym razem zostanie podjęty temat „Godności i powołania kobiety według św. Jana Pawła II”.

- Bardzo ważnym wydarzeniem jubileuszowym będzie promocja naszej książki poświęconej historii parafii. Jest to bardzo obszerne dwutomowe dzieło liczące 1400 stron i prawie 500 zdjęć. Myślę, że jest to wartościowa pozycja. Promocja książki odbędzie się w urzędzie miasta 27 marca o godz. 14. Wstęp wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy – zachęca ks. proboszcz Lisowski.

W lutym Portal Sądeczanin wspólnie z Parafią św. Wawrzyńca ogłosił konkurs, w którym do wygrania były cenne nagrody. Aby wygrać jedną z nich, wystarczyło jedynie odpowiedzieć na pytanie: Jak się nazywał drugi kościół w Biegonicach, który istniał w parafii w XVII i XVIII wieku? Poprawna odpowiedź to kościół św. Sebastiana i Bożej Opatrzności. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem sądeczan. Kto został szczęśliwym zwycięzcą?

- Wszystkie odpowiedzi, które zostały przesłane drogą mailową były poprawne. Wylosowaliśmy dwie zwyciężczynie: panią Renatę Gajdosz oraz panią Katarzynę Zielińską – wyjaśnia kapłan.  

W tym miesiącu Parafia św. Wawrzyńca także przygotowała konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W którym wieku powstała parafialna szkoła w Biegonicach?

Na odpowiedzi czekamy do 31 marca do godz. 18. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected] W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Jubileusz 750-lecia”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają cenne nagrody.

RG [email protected], Film KSDziękujemy za przesłanie błędu