Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
25/09/2017 - 11:15

Wiadomo, kto wybuduje most heleński. Przetarg na budowę rozstrzygnięty

Dobrą nowinę ogłosił dziś osobiście Ryszard Nowak. Wygrała firma z Będzina, która zaproponowała najlepszą i najtańszą ofertę. Wybuduje most za 75,5 mln złotych.

Procedury przetargowe zostały dokładnie sprawdzone, a dokumenty i informacje zweryfikowane. Wiadomo już, że most heleński z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca zbuduje firma Banimex z Będzina.

- To jedna z czterech firm dopuszczonych do przetargu. Wygrała, bo zaproponowała najlepsza cenę - wyjaśnia  prezydent Nowak

Czytaj też Wielki come back Nowaka. I od razu ruszył z kopyta...

O kwocie zaoferowanej w przetargu miasto informuje na swojej stronie. To dokładnie 76.456.800 złotych,  do tego  dziesięcioletnia gwarancja na wykonane prace. Teraz jeszcze, zgodnie z procedurami, miasto musi czekać na odwołania.

Pozostaje jeszcze kwestia pozwolenie na budowę, które formalnie musi wydać wojewoda.

- To kwestia kilku najbliższych dni. Po otrzymaniu pozwolenia  będziemy mogli przekazać plac budowy - mówi Ryszard Nowak.  

Czytaj też 50 milionów kredytu na budowę stadionu Sandecji? Radni dali zgodę, ale…

Wraz z budową mostu ruszy szynobus dla pieszych, który będzie kursował  na linii Helena - Nowy Sącz miasto.

- Szynobus będzie jeździł z częstotliwością co 45 minut - 50 minut,  od poniedziałku do piątku.  W weekendy pojedzie rzadziej. Chcemy też, aby przejście dla pieszych przez stary most było utrzymane jak najdłużej - dodaje prezydent i wyjaśnia, że  operatorem szynobusu będzie sądeckie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

- Uruchomienia kursów, co ma kosztować 150 tys. złotych    sfinansują do spółki miasto i powiat nowosądecki. Być może część pieniędzy dołoży urząd marszałkowski - mówi Nowak.

Polskie linie Kolejowe już przygotowały trasę kursowania szynobusu. Teren został uporządkowany, zostały tez postawione tablice, na których znajdzie się rozkład jazdy. Zostały już ustawione.

(ami) fot. A.M

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu