Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
17/02/2020 - 15:00

Zwiedzili Kraków dzięki PTTK "Beskid"

Członkowie Komisji Integracji z Niepełnosprawnymi (KIzN) nowosądeckiego Oddziału PTTK „Beskid” tym razem udali się na zwiedzanie stolicy Małopolski.

W ramach niedzielnej wycieczki krajoznawczej, a nie górskiej, które także organizuje KIzN, w planach organizatorów znalazło się Muzeum Nowej Huty, prezentujące oprócz dziejów tej krakowskiej dzielnicy, także historię poprzedniego ustroju Polskiej Republiki Ludowej.

- Dowiedziałam się tu wielu ciekawych rzeczy. Zaskoczyło mnie, że pod tą dzielnicą jest tak dużo schronów. Przewodnik wyjaśnił nam, że wtedy, a były to lata 50. i 60, ludzie bardzo bali się wybuchu trzeciej wojny światowej. Nie przeszkadzało to jednak w rozwoju huty im. Sędzimira, jak także całej dzielnicy. Bardzo podobało mi się to, że obok ciężkiej pracy w hucie, pracownicy i ich rodziny mogli liczyć na wspaniałe wczasy i wycieczki w pięknych miejscowościach oraz brać udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, jako twórcy lub widzowie – dzieli się swoimi wrażeniami Katarzyna Pociecha.

Ponadto, uczestnicy udali się do Muzeum Czartoryskich, aby zobaczyć, chyba najsłynniejszy, obraz Leonarda Da Vinci, czyli „Damę z gronostajem”, potocznie nazywaną „Damą z łasiczką”. Jak na każdym wyjeździe, nie mogło też zabraknąć spaceru, podczas którego wszyscy mogli spokojnie ze sobą porozmawiać i wymienić się obserwacjami, dotyczącymi wycieczki.

- Te wycieczki są dla nas niepełnosprawnych bardzo ważne, gdyż dają możliwość poszerzania wiedzy i spotkań z ludźmi – dodaje Katarzyna.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum Komisji Integracji z Niepełnosprawnymi
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu