Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
18/08/2023 - 16:45

Wakacyjne turnieje młodych sportowców. Sądeczanie szlifowali formę

Nie brakowało w kończącym się tygodniu ciekawych wydarzeń sportowych. W rolach głównych wystąpili młodzi zawodnicy. Wszyscy doskonale się bawili, rywalizując ze swoimi rowieśnikami.

Turniej w Nawojowej

Choć trwa okres wakacyjny, to młodzi zawodnicy z naszego regionu nie próżnują. W niektórych dyscyplinach nowy sezon już się rozpoczął, inne wszystko mają dopiero przed sobą. Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje.

Osiem drużyn wzięło udział w XVI Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej im. Jacka Bugańskiego oraz Aleksandra Giertlera o Puchar Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Rywalizowali piłkarze urodzeni w 2009 roku i młodsi. Wszystko działo się na stadionie w Nawojowej.

W rozgrywkach brał udział Nawoj Nawojowa (dwie drużyny), Dąbrovia Wielogłowy, Amator Paszyn, Skalnik Kamionka Wielka, Zawada Nowy Sącz, Gród Podegrodzie i LKS Świniarsko. 

- Cieszę się, że  poprzez te rozgrywki trwa pamięć o działaczach, którzy przyczynili się do rozwoju sportu i turystyki w dawnym województwie nowosądeckim, a potem w powiecie – podkreślał starosta Marek Kwiatkowski.

Jacek Bugański był zaangażowany w działaność Ludowych Zespołów Sportowych, pełniąc m.in. funkcję szefa rady okręgowej LZS. Był także piłkarzem Garbarni Kraków, Victorii Skalbmierz, Zawadyi Sandecji Nowy Sącz. Aleksander Giertler wiele lat pracował w Zrzeszeniu LZS w Nowym Sączu, pełniąc tam niemal wszystkie funkcje, łącznie z przewodniczącym Rady Wojewódzkiej. 

Przygotowania do sezonu w karate

Ostro trenują również zawodnicy Nowosądeckiego i Gorlickiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. od 30 lipca do 5 sierpnia przebywali w Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennym, gdzie podnosili swoje umiejętności.

- Zajęcia sportowe prowadzili shihan Andrzej Krawontka 6 dan – kierownik obozu karate, sensei Stanisław Klimkiewicz 4 dan – główny instruktor obozu, sensei Tomasz Witusik 1 dan, sensei Jarosław Poręba 1 dan i sensei Łukasz Krawontka 3 dan - wymienia klub. 

W czasie obozu organizowane były treningi i turnieje karate, wycieczki krajoznawcze i historyczne oraz zawody w innych dyscyplinach sportu. ([email protected], fot.:Powiat Nowosądecki, Nowosądecki Klub Karate Kyokushin)Dziękujemy za przesłanie błędu