Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
26/04/2024 - 11:45

Weekend majowy pełen wydarzeń biegowych! Będzie się działo w powiecie gorlickim

Długi majowy weekend coraz bliżej. Oznacza to, że w naszym regionie odbywać się będzie również mnóstwo interesujących wydarzeń. Wiele z nich adresowanych jest do sportowców. Przykładem może być chociażby V Międzynarodowy Półmaraton “Bitwa pod Gorlicami”.

Biegi podczas weekendu majowego

Początek maja będzie pełen niezwykle interesujących wydarzeń biegowych. Pasjonaci tego sportu zdecydowanie nie będą się nudzić. Jak już informowaliśmy, 3 maja odbędzie się Grybowski Bieg Majowy. To jednak nie wszystko.

Dzień wcześniej wielkie bieganie czeka nas w powiecie gorlickim. To właśnie na tej ziemi odbędzie się V Międzynarodowy Półmaraton “Bitwa pod Gorlicami”. Wydarzenie organizowane jest przez Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach.

Bieg w powiecie gorlickim

Zawodnicy wyruszą na trasę o godzinie 11 z cmentarza wojennego nr 91 w Gorlicach. Meta znajduje się w Parku Historycznym w Siarach. Uroczyste zakończenie przewidziane zostało na 13:30. Bieg odbywa się na dystansie 21 km. Trasa została poprowadzona przez Gorlice, Kobylankę, Dominikowice, Męcinę Małą i Sękową.

Bieg jest darmowy. Mogą w nim brać udział osoby, które ukończyły 18 lat. Prowadzona będzie klasyfikacja OPEN kobiet i mężczyzn. Za miejsca 1-3 przewidziane zostały puchary, a za miejsca 1-10 nagrody rzeczowe i dyplomy. Pamiątkowe medale dostanie też każdy, kto ukończy bieg.

Dodajmy, że patronat nad wydarzeniem objęli m.in. konsulowie generalni Węgier, Słowacji, Austrii czy Niemiec. Kto okaże się najlepszy? Jaka będzie kolejność na mecie? Wkrótce wszystkiego się dowiemy. Zabawa zapowiada się jednak świetnie!

Jednocześnie przypominamy, że cały czas trwają zapisy na Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój. Wielkie sportowe święto potrwa od 6 do 8 września. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Wybór dystansów jest ogromny. Każdy musi to poczuć na własnej skórze! ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy - zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu