Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/12/2019 - 23:45

Tylicz: dodatnie temperatury, a miłośnicy białego szaleństwa szusują na stoku

Na stokach narciarskich jest niewiele śniegu, nie działają armatki śnieżne. Temperatura w dzień w Tyliczu, przy wyciągu w niedzielę (22 grudnia) sięgała niemal 10 stopni powyżej zera. Jednak miłośników białego szaleństwa i uroków zimy panujące warunki atmosferyczne nie odstraszają, aby szusować!

22 grudnia jest pierwszym dniem astronomicznej zimy, jednak pogoda w górach iście wiosenna. Chociaż na stokach narciarskich leży niewiele śniegu, nie działają armatki śnieżne, jednak miłośników białego szaleństwa i uroków zimy panujące warunki atmosferyczne nie odstraszają, aby szusować! Przyjechali z całej Polski: Gdańska, Warszawy, Krakowa czy z Podkarpacia oraz z sąsiedniej Słowacji. Jednak na prawdziwy śnieg i niskie temperatury przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

Zima astronomiczna rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa do momentu równonocy wiosennej, co na półkuli północnej przypada na okres pomiędzy 22 grudnia a 21 marca. Ponieważ jej początek wypadł w tym roku  tego samego dnia, co kalendarzowej, wczorajszy dzień był najkrótszym dniem w roku. Trwał 7 godzin i 42 minuty. Słońce wzeszło o godz. 7. 43, a zaszło dwadzieścia pięć minut po piętnastej.

(MK) fot. aut.

Tylicz: dodatnie temperatury, a miłośnicy białego szaleństwa szusują na stoku
Na stokach narciarskich jest niewiele śniegu, nie działają armatki śnieżne. Temperatura w dzień w Tyliczu, przy wyciągu sięgała niemal 10 stopni powyżej zera. Jednak miłośników białego szaleństwa i uroków zimy warunki atmosferyczne nie odstraszają, aby szusować!


Dziękujemy za przesłanie błędu