Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
21/09/2020 - 11:35

Trawa posiana. Czekamy na pierwsze sportowe emocje

Na początku czerwca br. pisaliśmy o prawdziwej metamorfozie boiska sportowego w Gródku nad Dunajcem. Najlepszy kobiecy klub piłkarski w Małopolsce na własny stadion czekał tak naprawdę od wielu lat. W końcu pojawiła się nadzieja.

Dotychczas klub UKS 3 Staszkówka Jelna nie miał własnego obiektu sportowego, na który mógłby zaprosić kibiców. Mistrzynie Polski trenują na oddalonych od Gródka nad Dunajcem o kilkanaście kilometrów boiskach, użyczanych dzięki uprzejmości innych okolicznych klubów piłkarskich.

Prace budowlane w Siennej trwają od 2018 roku. Czego mogą spodziewać się sportowcy i kibice? Oprócz murawy pojawi się zaplecze sanitarne i szatnie, z których będą mogli korzystać zawodnicy przyjeżdżający na mecze. Na boisku pojawią się nowe piłkochwyty i wysokie ogrodzenie. Siatka ochronna zabezpieczy cały teren, a grający będą mogli skupić się na treningach zamiast martwić się o utratę piłki. Dla kibiców przewidziano duże trybuny, a dla medyków i zawodników specjalne wiaty. Pojawi się również profesjonalny sprzęt, dzięki któremu można będzie można utrzymać murawę w należytym stanie.

Czytaj też: UKS 3 Staszkówka Jelna: jak wygląda trening Mistrzyń Polski? [WIDEO]

Oddanie boiska do użytku opóźnia się między innymi z powodu pandemii. Jaki będzie efekt końcowy? Zawodnicy i mieszkańcy z niecierpliwością czekają na zakończenie prac! ([email protected], fot. UKS 3 Staszkówka Jelna, Facebook.com)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)