Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
14/01/2024 - 11:10

Saneczkarka UKS KTH Emilka Nosal wylatuje do Korei. Wystartuje w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich

Emilka Nosal, 17-letnia saneczkarka UKS KTH Krynica wylatuje do Korei na IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Zawody odbędą się w dniach od 19 stycznia do 1 lutego.

17- letnia Emilia Nosal, saneczkarka UKS KTH wystartuje na IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które rozpoczną się 19 stycznia w Korei Południowej.

- Już w najbliższy weekend saneczkarka UKS KTH Krynica Emilka Nosal wylatuje do Korei na IV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży.- mówi Barbara Rzeszut, kierowniczka sekcji saneczkarskiej UKS KTH. 

 - 10 stycznia Emilka odbyła trening razem z młodszymi KTH-etami. Powodzenia. 

Emilka Nosal jest uczennicą klasy 3a, LO im M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Pochodzi ze sportowej rodziny, wraz z siostrą Małgosią, gra w drużynie hokejowej Nowego Targu. Jej druga siostra, Natalia gra w Kojotkach, a brat Karol jest saneczkarzem i bramkarzem UKS KTH. 

Emilka kwalifikacje na IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Korei wywalczyła w zawodach, które rozegrano w niemieckim Oberhofie, w dniach 8-10 grudnia. 

Pierwsza edycja ZMIO odbyła się w Innsbrucku (2012), druga w Lillehammer (2016), a trzecia w Lozannie (2020). Ta ostatnia przyniosła Polsce pierwszy i jedyny dotąd medal w historii startów w tej imprezie. 

W Korei Polacy wystartują w: biathlonie (6 sportowców), bobslejach (1), hokeju na lodzie 3×3 (13), saneczkarstwie (7), short tracku (3), łyżwiarstwie szybkim (4), narciarstwie alpejskim (2), biegach narciarskich (6), kombinacji norweskiej (2) i skokach narciarskich (4).

W saneczkarstwie: Oliwia Dawidowska, Emilia Nosal, Zuzanna Jędrzejczyk, Zuzanna Pieron, Michał Gancarczyk, Karol Warzybok, Cyprian Dybalski.

IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Gangwon 2024 rozpoczną się 19 stycznia i potrwają do 1 lutego 2024 roku. (MK) Fot. Barbara Rzeszut, Fil Luge & PZSSANfot. Żródło: PKOlDziękujemy za przesłanie błędu