Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
23/10/2020 - 15:05

Sądeczanin Grzegorz Kędzierski Mistrzem Polski w Karate Kyokushin!

Grzegorz Kędzierski - głuchoniemy sportowiec z Nowego Sącza uprawiający Karate Kyokushin został Mistrzem Polski. To jego największe osiągnięcia w karierze, na które ciężko zapracował - mówi tata i trener zawodnika - Mariusz.

W Nowym Sączu jest wielu sportowców, ale mało który może się pochwalić tytułem Mistrza Polski. Udało się to Grzegorzowi Kędzierskiemu. Sportowiec nie miał sobie równych podczas rywalizacji w Karate-Kyokushin. Na drodze do ostatecznego triumfu pokonywał wielu czołowych zawodników m.in. Marcina Kopija czy Krzysztofa Wolnego. Ojcem sukcesu (dosłownie i w przenośni) jest jego tata i trener – Mariusz Kędzierski, który zaszczepił w nim miłość do tej dyscypliny.

Zobacz także: Łukowica zdobyta przez karateków!

Osiągnięcie jest o tyle duże, że przygotowania do imprezy odbywały się w bardzo trudnych warunkach - bez siłowni ,sparingpartnerów czy wyjazdów na treningi do klubów krajowych. Powodem tego była oczywiście pandemia koronawirusa. Grzegorz Kędzierski jest głuchoniemy, nie przeszkadza mu to jednak w pokonywaniu swoich rywali.

- Grzegorz trenuje codziennie około 6-7 godzin. Jest to bardzo intensywny trening, po którym czekają na niego obowiązki domowe oraz szukanie zajęcia, które pozwoli mu, choćby trochę, pokryć koszty wyjazdów i bycia zawodowym sportowcem – mówi jego tata – Mariusz.

To nie jedyne tegoroczne osiągnięcie 23-latka. Wcześniej podczas zawodów odbywających się w Nysie został - Mistrzem Makroregionu Dolnośląskiego. Oprócz tego, w swoim dorobku ma wiele innych tytułów, takich jak: Mistrzostwo Francji, Niemiec, Węgier czy Hiszpanii. W 2018 roku był na 31.miejscu w światowym rankingu w kategorii średnio-ciężkiej (najwyżej wśród Polaków). (MP), fot.: GKDziękujemy za przesłanie błędu