Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
26/07/2023 - 16:15

Rządzą na boiskach, brylują w internecie. Zawodnicy z Nowego Sącza korzystają z życia [ZDJĘCIA]

Choć Sandecja spadła do drugiej ligi, to piłkarzy z naszego regionu, którzy występują w Ekstraklasie lub I lidze w dalszym ciągu nie brakuje. Było ich wielu również w przeszłości. Swoją gwiazdę mamy też w siatkówce. Jak wygląda ich życie prywatne? Co robią w wolnym czasie? Możemy się tego dowiedzieć ze zdjęć, które bardzo chętnie wrzucają do sieci.

Piłkarze z Nowego Sącza w Ekstraklasie i I lidze

Z Nowego Sącza pochodzi wielu znakomitych sportowców. W ostatnim czasie szczególnie głośno jest o Robercie Ruchale, który notuje niezwykle udane walki w KSW. Niebawem będzie miał okazję do utrzymania dobrej passy podczas gali, która odbędzie się właśnie w naszym mieście.

Na Sądecczyźnie nie brakuje również talentów piłkarskich. Mamy kilku zawodników, którzy pochodzą z naszego regionu i występują aktualnie w najwyższych ligach w Polsce. W tym gronie znajduje się chociażby Bartosz Szeliga - gracz ŁKS-u Łódź, z którym w poprzednim sezonie awansował do Ekstraklasy.

Na najwyższym szczeblu od obecnego sezonu gra także Marek Mróz. Sądeczanin przeniósł się w letnim okienku transferowym z Resovii Rzeszów, w której radził sobie bardzo dobrze, do Zagłębia Lubin.

Solidną markę wyrobił sobie również Miłosz Szczepański. Zawodnik poprzednie rozgrywki spędził w Warcie Poznań, zaliczając wiele udanych spotkań. Aktualnie gra w pierwszoligowej Lechii Gdańsk.

Na zapleczu Ekstraklasy występuje obecnie również Adrian Danek, który w przeszłości wiele sezonów spędził w Sandecji. W Japonii z kolei mecze rozgrywa Jakub Słowik - bramkarz rodem z naszego miasta, a w kadrze Cracovii znajduje się Kamil Ogorzały (który jednak na boisku pojawia się dość rzadko). Zawodnikiem ŁKS-u jest również Jan Kuźma  (poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Górniku Polkowice)

Sukcesy Piotra Świerczewskiego i Marcina Janusza

Sądeckich akcentów w najwyższej lidze w Polsce nie brakowało także w przeszłości. Bogatą karierę miał chociażby Piotr Świerczewski. Bramki w Ekstraklasie zdobyli również Maciej Korzym, Arkadiusz Aleksander czy Dawid Janczyk. 

Wspomnijmy również o siatkarzu z Nowego Sącza - Marcinie Januszu, który święci sukcesy zarówno w klubie (wygrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie Ligę Mistrzów) oraz reprezentacji Polski, z którą niedawno triumfował w Lidze Narodów.

Nasi zawodnicy żyją jednak nie tylko sportem. Wielu z nich bardzo chętnie dodaje zdjęcia na Instagrama. Widzimy ich w towarzystwie rodziny czy znajomych, podczas spędzania wolnego czasu. Zobaczcie, jak wygląda ich życie poza boiskiem. ([email protected], fot.: marcin.janusz/ Instagram - ikona)

Aby zobaczyć najlepsze zdjęcia przejdź na kolejną stronę

StronyDziękujemy za przesłanie błędu