Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
06/12/2021 - 15:10

Ruszył sezon narciarski. Stoki czekają na miłośników zimowego szaleństwa

Niektóre stoki w naszym regionie już czekają na narciarzy. Miłośnicy zimowego szaleństwa mogą poszaleć m.in. w Tyliczu. Sprawdzamy jak do sezonu przygotowane są niektóre stacje.

Centrum Master-Ski w Tyliczu otworzyło się dla narciarzy już w poprzedni weekend, 4 grudnia. Jak mówi Bartłomiej Miejski, na stoku pojawiło się sporo osób, które korzystały z dogodnych warunków.

Master-Ski posiada dwa wyciągi, w tym wyciąg krzesełkowy. Tutaj można też wypożyczyć sprzęt i posilić się w karczmie. Master-Ski w Tyliczu oferuje również szkółkę narciarską oraz orczyk i wyciąg taśmowy dla początkujących narciarzy. Bartłomiej Miejski zaznacza, że centrum narciarskie rozpoczęło sezon już w pełni. Można ich odwiedzić codziennie w godzinach od 9:00 do 20:00.

Swoje bramki dla narciarzy w minioną niedzielę otworzyła również stacja Tylicz-Ski. W najbliższy weekend (10 – 12 grudnia) można tutaj przyjechać w godzinach od 9:00 do 20:00. Od poniedziałku do czwartku (6 – 9 grudnia) stacja będzie nieczynna.  

Jak mówi Anna Rapacz, w kolejny weekend Tylicz-Ski planuje otworzyć dwie kolejki krzesełkowe oraz orczyk dla dzieci z wyciągiem taśmowym. Tutaj możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu, przechowali, szkółki narciarskiej oraz z punktów gastronomicznych. Wszyscy przedsiębiorcy trzymają kciuki, aby ten sezon był udany i żeby wprowadzane przez rząd obostrzenia nie pokrzyżowały narciarzom planów. 

Z kolei niektóre stacje w Krynicy-Zdroju czekają z otwarciem na sezon świąteczny. Tak jest m.in. w Henryk-Ski. Jak zapowiada Henryk Hajdziński, stacja otworzy się niedługo przed świętami, około 20 grudnia, kiedy pogoda będzie bardziej sprzyjająca. Właśnie wtedy do Krynicy-Zdroju przyjeżdża najwięcej turystów na sezon zimowy.

Henryk Hajdziński dodaje, że sport – zwłaszcza na świeżym powietrzu – to samo zdrowie, ale żeby zapewnić bezpieczeństwo dla narciarzy, stacja przygotowała dla nich bary zewnętrzne. Dwa takie punkty pojawią się na szczycie Góry Krzyżowej i u jej stóp. Działać będzie też restauracja. W Henryk-Ski znajdziemy wypożyczalnię, przechowalnię sprzętu oraz szkółkę narciarską.

Materiał promocyjny ([email protected], fot. Master-Ski, Tylicz-Ski, Henryk-Ski)Dziękujemy za przesłanie błędu