Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
26/07/2023 - 19:20

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Zielona Granica na Piwowarach odetnie Was od codzienności

Dziś w ramach cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” zabieramy Was do kolejnego wyjątkowego miejsca w Piwnicznej-Zdroju, do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zielona Granica”. Zapewniamy – to miejsce bez wątpienia pomoże Wam się odciąć od codzienności.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chatka Włóczykija w Jamnej, jakbyście odwiedzili starych, dobrych przyjaciół

Nie bez kozery owo gospodarstwo nosi nazwę Zielona Granica – rzeczywiście jest bowiem położone bardzo blisko polsko słowackiej granicy na przysiółku Piwowary w Piwnicznej-Zdroju. Dojechać tu można kierując się z ulicy Szczawnickiej (tej samej, którą dojedziecie do Kosarzysk) na lewo na przysiółek Łazy. Mimo że obiekt położony jest bardzo wysoko, na uboczu, to droga jest w doskonałym stanie. Zaraz obok jest słynna kapliczka na Piwowarówce a trochę dalej zabudowania należące do najsłynniejszych producentów lodów z naszej okolicy, czyli do braci Koral.

- Bliskość jednych z najpiękniejszych gór w Polsce – Beskidów sprawia, że nasze gospodarstwo jest idealnym miejscem na oderwanie się od rzeczywistości i od otaczających nas problemów - zapraszają sami gospodarze. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Buczynowa Dolina, magia otuliny Magurskiego Parku Narodowego

- Nasze pokoje to idealna opcja zarówno dla górskich wędrowców, jak i osób chcących odpocząć wśród pięknych krajobrazów. W naszej ofercie posiadamy 3 pokoje dwuosobowe i 1 pokój czteroosobowy z prywatną łazienką. Pokoje są nowe, wykończone drewnem. Możecie Państwo korzystać z nich przez całych rok, ponieważ są one ogrzewane - podkreślają prowadzący.

Jest tu miejsce na grilla. - Do dyspozycji gości oddajemy stołówkę, w której serwujemy śniadania. Nasi goście mogą w niej także przygotowywać własne dania, nieobjęte naszą ofertą – zaznaczają.

Przypomnijmy też, że stąd macie prostą drogę na rowerze na przysiółek Obidza a dalej przez Przełęcz Gromadzką do Jaworek i Szlachtowej czyli w Pieniny lub na wieżę na Eliaszówce a dalej do Chaty Magóry, gdzie możecie pojeździć konno. Z trasy na Eliaszówkę – ale już pieszo – możecie dojść do Litmanovej, gdzie znajduje się jedno z najważniejszych sanktuariów na Słowacji. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Osada nad Słotwinką idealna na każdą pogodę

Polecamy też – przede wszystkim miłośnikom gór – wizytę na tzw. Jackowej Pościeli miejscu, w którym zaczyna się sezon turystyczny w Beskidzie Sądeckim i dziękuje się za wszystkie szczęśliwe powroty z gór. Dolina Pamięci znajduje się na polanie przy szlaku żółtym z Piwnicznej w kierunku Niemcowej, w odległości godziny marszu od rynku. Poniżej charakterystycznej kapliczki jest znak.

Z Zielonej Granicy w kilkanaście minut dotrzecie też na dworce PKP Piwniczna-Zdrój czy Hanuszów, by korzystając z pociągu z rowerem dotrzeć w głąb Słowacji. W Waszym zasięgu – w oparciu o kolej albo własne siły na dwóch kółkach – są też sama część uzdrowiskowa Piwniczej-Zdroju ze źródłami wód mineralnych, Pijalnią Artystyczną, Nakłem z urządzeniami typu street workout i pumptrackiem, Radwanów z zewnętrznymi basenami, Żegiestów, Muszyna, Krynica-Zdrój, i w drugą stronę – Rytro, Stary Sącz, Nowy Sącz. Jest tu cała sieć szlaków rowerowych i trasy Aqua i Euro Velo, z których można się wpiąć w Velo Dunajec.

Niedaleko macie górę Węgielnik ze zrekonstruowanymi okopami, miejscem na grilla i kolejną wieżą widokową. Na pobliskim Popradzie organizowane są spływy pontonowe. 

Zatem jeśli chcecie mieć w garści święty spokój i wszystkie atrakcje Piwnicznej-Zdroju jednocześnie - to zapraszamy do Zielonej Granicy.

DANE KONTAKTOWE:

Gospodarstwa agroturystycznego „Zielona Granica”

ul. Piwowary 8, 33-350 Piwniczna Zdrój

tel. +48 513 018 897

e-mail: [email protected]

www.zielonagranica.eu

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu