Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
13/07/2023 - 16:05

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chatka Włóczykija w Jamnej, jakbyście odwiedzili starych, dobrych przyjaciół

Jamna to miejsce jak z bajki. Dziś w ramach cyklu Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi zabieramy Was na Pogóże Rożnowskie do Chatki Włóczykija i Schroniska Dobrych Myśli. Tu na pewno odetniecie się od wszystkiego, co Was męczy czy przytłacza na co dzień. Poczujecie się tu tak, jakbyście odwiedzali starych, dobrych przyjaciół.

O samej Jamnej w gminie Zakliczyn moglibyśmy napisać zupełnie osobny rozdział, bo Pogóże Rożnowskie to wręcz wymarzone, bajkowe miejsce do pieszych i rowerowych wędrówek. Pełne szlaków, ścieżek i zaułków tonących w zieleni i malowniczych polan.

Miejsce znane jest szeroko z dwóch powodów: ma tu swój dom jeden z najsłynniejszych polskich kompozytorów i jest tu wyjątkowy ośrodek rekolekcyjny prowadzony przez Dominikanów. Zjeżdżają się tu ludzie z całej Polski, by znaleźć spokój i życzliwą atmosferę. To również teren wyjątkowo przyjazny dla dzieci, które mogą tu poobserwować i pogłaskać hodowane przez zakonników konie, kozy i inne zwierzaki. Jeśli jakiś teren otwarty można w ogóle nazwać przytulnym, to taka właśnie jest Jamna – przytulna.

Rzut beretem od Jamnej możecie obejrzeć kolejne piękne dzieło Matki Natury, czyli Diable Skały. Skały, z których część przypomina kształtem baszty, mury i grzyby wchodzą w skład rezerwatu Bukowiec, na terenie gminy Korzenna. Do tego dołóżcie rosnące w lasach jagody, grzyby i macie mix doskonały. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: z Tabaszówki w Mochnaczce Niżnej zabierzecie wyjątkowe wspomnienia

Chatka Włóczykija i Schronisko Dobrych Myśli znane są „łazikom” z całej Polski. Gospodarze stworzyli tu miejsce, które trudno opisać w dwóch słowach. Najpierw „parę danych technicznych”. W sumie jest tu 30 miejsc noclegowych w schronisku i 15 w chatce w różnych konfiguracjach. Od apartamentów do dwuosobowych pokoików z łazienkami i aneksami kuchennymi.

Jest tu duża wiata grillowa, jest pole paintballowe, ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Jest ruska bania, jest bania do morsowania. Przymknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że siedzicie po całodziennej wędrówce w takiej bani pełnej gorącej wody i sączycie coś pysznego mając widok na sporą część Pogóża Rożnowskiego. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: z Tabaszówki w Mochnaczce Niżnej zabierzecie wyjątkowe wspomnienia

Jest tu też pole namiotowe i pole dla kamperów. Jest serwis do naprawy rowerów, stacja do ładowania rowerów elektrycznych i stacja do ładowania elektrycznych samochodów. Z tarasu Chatki Włóczykija możecie oglądać okolicę przez lunetę. W chatce odbywają się też systematycznie koncerty najsłynniejszych zespołów grających muzykę turystyczną z całej Polski.

No i jest kuchnia, której sterem i sercem jest pani Ewelina, jedna z najlepszych kucharek w Małopolsce uhonorowana wieloma nagrodami przyznawanymi tym, którzy kultywują tradycję kuchni regionalnej. Jej pierogi, rolady, żurek chłopski to poezja sama w sobie. A naleśniki, ciasta i desery łamią każdego sceptyka łakoci. Wiemy, bo bywamy na Jamnej systematycznie. I jeszcze możecie tu się napić doskonałego kwasu chlebowego, który błyskawicznie regeneruje organizm po wysiłku. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Domki na Górce w Wierchomli Małej idealne dla miłośników rowerów i gór w jednym

A! I kolejna ważna informacja dla tych, u których czasem gorzej ze zdrowiem - Schronisko Dobrych Myśli w Jamnej jest wyposażone w defibrylator AED.

Jeśli zatem marzy Wam się wypoczynek we dwoje albo w gronie przyjaciół czy z rodziną, w którym poczujecie się jak u starych, dobrych przyjaciół, nie ma lepszego miejsca na mapie do naładowania akumulatorów niż Chatka Włóczykija i Schronisko Dobrych Myśli właśnie. To co? Kierunek Jamna!

DANE KONTAKTOWE:

Chatka Włóczykija Jamna

Jamna 46, 32-842 Jamna

tel. +48 603 811 711

e-mail: [email protected]

www.jamna.eu

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu