Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
31/07/2022 - 09:50

Paweł Zygmunt czwarty sezon w czeskim HC Litvinov. Hokeista podpisał kontrakt

Napastnik reprezentacji Polski, hokeista Paweł Zygmunt przedłużył o rok kontrakt z ekstraligowym HC Verva Litvinov. Będzie to już czwarty sezon 22-letniego zawodnika z Krynicy, w tym czeskim klubie.

Napastnik reprezentacji Polski, hokeista Paweł Zygmunt przedłużył o rok kontrakt z ekstraligowym HC Verva Litvinov. Będzie to już czwarty sezon tego 22-letniego zawodnika z Krynicy w tym czeskim klubie.

-„Bardzo się cieszę, że otrzymałem zaufanie od klubu. Zrobię wszystko, aby pomóc drużynie w walce o czołowe miejsca w tabeli – mówi polski napastnik.

Paweł Zygmunt (ur. 1999 roku) to syn sędzi i działaczki hokeja na lodzie Katarzyny Zygmunt oraz olimpijczyka, panczenisty Pawła Zygmunta. Ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu. Jest wychowankiem KTH Krynica. Występował w reprezentacji Polski do lat 18. 

Zagrał w turnieju Mistrzostw  Świata Juniorów, w 2016 roku (Dywizja IIA), 2017 (Dywizja IB). W barwach reprezentacji Polski do lat 20 wystąpił w turniejach Mistrzostw Świata Juniorów, w latach 2017 i 2018. (Dywizja IB). W połowie września 2017 roku został wypożyczony z macierzystego klubu KH KTH Krynica do Cracovii

W 2019 roku trafił do czeskiego klubu HC Litvínov, z którym podpisał kontrakt próbny, a następnie umowę na sezon 2019/2020. W lipcu 2021 przedłużył umowę o rok, którą w tym roku ponownie przedłużył.

Paweł Zygmunt zaliczył dotychczas trzy sezony w czarno-żółtej koszulce, rozegrał łącznie 120 meczów i zdobył 23 kanadyjskie punkty. 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu