Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
18/03/2021 - 15:15

Niemożliwe! "Trójeczka" w ósemce najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce

Piłkarki z klubu UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna dały z siebie wszystko. Ostatni mecz pokazał, że kluczem do sukcesu jest pełna kontrola nad tym, co dzieje się na boisku. Z ogromną przewagą punktów zawodniczki znalazły się w ósemce najlepszych drużyn w Polsce. Zanim to się stało, musiały jednak zawalczyć o swoje.

Na koncie klubu UKS ”Trójeczka” Weronica Staszkówka Jelna pojawił się kolejny prestiżowy sukces. Piłkarki z Gródka nad Dunajcem pokonały gospodynie z Unifreeze Górzno podczas meczu 1/8 finału Pucharu Polski, rozgrywanym na boisku w oddalonym o ponad 500 kilometrów Rypinie.

Spotkanie dwóch grających na naprawdę wysokim poziomie drużyn zawierało wszystko to, co w futbolu najpiękniejsze – mogliśmy obserwować prawdziwie dramatyczne zwroty akcji i kontrowersyjne decyzje sędziowskie. Przede wszystkim jednak padło dużo bramek, które dostarczyły piłkarkom, trenerom i kibicom najwięcej emocji. Zawodniczki z Sądecczyzny pokonały przeciwników wynikiem 8:4, jednak nie od razu było wiadomo, kto w tym meczu rozdaje karty.

- Po 20 minutach gry ”Trójeczka” przegrywała 2:0, pomimo optycznej przewagi. Wtedy sprawy w swoje ręce, a raczej nogi, wzięła nasza kapitan – fenomenalna Paulina Tomasiak, która w 15 minut skompletowała klasycznego hat-tricka. Dzięki niej do przerwy zespół prowadził 3:2 – czytamy relację klubu w mediach społecznościowych.

Niedługo trzeba było czekać, aby przeciwniczki sprytnie wykorzystały błąd naszej defensywy. W ten sposób udało im się zremisować. Dla naszych piłkarek był to zdecydowanie przełomowy moment – od tej chwili zagrały koncertowo, dając popis swoich największych umiejętności. Dzięki temu w stu procentach odzyskały kontrolę nad tym, co działo się na boisku. – Kolejne bramki strzeliły Anita Romuzga, Paulina Piksa oraz Klaudia Gniadek, która wróciła do gry po dwóch latach przerwy i fantastycznym strzałem głową zaraz po wejściu na boisko potwierdziła swój nieprzeciętny talent. Ósmą i jednocześnie najładniejszą bramkę meczu bezpośrednio z rzutu wolnego strzeliła Paulina Tomasiak.

Z wynikiem końcowym 8:4 piłkarki awansowały do ósemki najlepszych drużyn w Polsce. ([email protected], fot. UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, Facebook.com)