Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
14/12/2023 - 16:10

Nie tak to miało wyglądać. Poznajemy opinie o układzie na stadionie Sandecji Nowy Sącz

Nikt obecnie nie jest w stanie przewidzieć, kiedy kibice Sandecji będą mogli zasiąść na nowym stadionie. Wiemy za to, że układ krzesełek jest na na nim inny niż mogliśmy zobaczyć na wizualizacji. Co na to mieszkańcy? Spójrzcie jak głosują w naszej sondzie.

Problemy z budową stadionu Sandecji Nowy Sącz

Na jakim stadionie będą grali wiosną piłkarze Sandecji? Jak już informowaliśmy, toczą się rozmowy, aby było to możliwe w Barcicach. Przypomnijmy, że jesień spędzili na obiekcie Garbarni Kraków. 

- Stadion musi być jeszcze odpowiednio dostosowany, potrzeba nieco więcej krzesełek na trybunach. Kierunkowa decyzja z PZPN już jest, ale niezbędne są jeszcze dodatkowe prace. Sprawa jest jednak w trakcie dość zaawansowanych rozmów - mówił w rozmowie z “Sądeczaninem” Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącz. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Budowa stadionu Sandecji póki co nie posuwa się do przodu. 31 października spółka NIK rozwiązała umowę z Grupą Blackbird. Oznacza to, że czeka nas kolejny przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę. Daty zakończenia całości inwestycji nie znamy. 

Mieszkańcy Nowego Sącza o układzie trybun

Niedawno pisaliśmy o zupełnie nieoczekiwanej zmianie na obiekcie. Według pierwotnych założeń z wizualizacji, krzesełka na trybunach miały być bowiem od dołu czarne i płynnie przechodzić w kolor biały. Tymczasem, rzeczywisty układ wygląda zupełnie odwrotnie. To czarny kolor góruje na bielą, do tego mamy jeszcze kolor szary.

Do artykułu dołączyliśmy sondę, w której zapytaliśmy mieszkańców czy taki układ krzesełek im się podoba. Wyniki póki co nie pozostawiają żadnych złudzeń. 70 proc. osób stwierdziło, że nie. Odpowiedź “TAK” zaznaczyło tylko 30 proc. Na ten moment oddanych zostało 314 głosów.

Obecnie na obiekcie wykonywane są prace zabezpieczające. Spółka NIK informuje, że mogą powodować utrudnienia w ruchu na ulicy Kilińskiego. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski)Dziękujemy za przesłanie błędu