Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
31/07/2020 - 02:25

Można już poszaleć w łąckim pumptracku nad Dunajcem

- Pumptrack nad Dunajcem już gotowy - poinformował wójt gminy Łącko, Jan Dziedzina. Wstrzymane przez pandemię prace dobiegają końca.

- Zakończone zostały prace związane z budową pumptracku, który zlokalizowany jest na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych nad Dunajcem w Łącku - informuje wójt gminy Łącko, Jan Dziedzina. - Tor rowerowy nabrał właściwych kształtów, obecnie trwa jeszcze montaż elementów małej architektury, takich jak stojaki na rowery czy ławki.


Zakres prac przy łąckim pumtracku obejmował wykonanie robót budowlano-montażowych, takich jak robóty ziemne, nasypy i podbudowa, wykonanie toru z betonu asfaltowego o długości 200 metrów, malowanie linii, humusowanie i wykonanie chodników dywanowych oraz wykonanie drenażu.

Zobacz też: czym są Centra Aktywnego Wypoczynku - projekt Fundacji Sądeckiej

Z uwagi na wystąpienie pandemii spowodowanej przez COVID-19, realizacja prac musiała zostać czasowo wstrzymana, jednak obecnie prace zmierzają ku końcowi. Zadanie to jest realizowane w ramach projektu „Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo – rowerowe” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. (opr. red.) Fot. gmina Łącko


Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)