Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
15/12/2023 - 21:00

Mamy to! 17-letnia saneczkarka z Krynicy jedzie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży do Korei

17- letnia kryniczanka Emilia Nosal, saneczkarka UKS KTH zakwalifikowała się na IV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, które odbędą się w Gangwon w Korei Południowej, w dniach 19 stycznia - 1 lutego 2024 roku. To wielki sportowy sukces.

17- letnia Emilia Nosal, saneczkarka UKS KTH zakwalifikowała się na IV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, które odbędą się w Gangwon w Korei Południowej, w dniach 19 stycznia - 1 lutego 2024 roku.

Po raz pierwszy to sportowe wydarzenie odbędzie się w Azji. Młodzi sportowcy zaprezentują swoje umiejętności, rywalizując z rówieśnikami na arenie międzynarodowej.

czytaj też: Emilka Nosal, saneczkarka UKS KTH w walce o kwalifikacje na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2024 w Korei

- To sukces Emilki i trenera Lesława Poręby oraz zaangażowania rodziców, a także wsparcia trenera Marka Skowrońskiego i drugiego trenera KTH Andrzeja Śmierzchalskiego. - mówi Barbara Rzeszut, kierowniczka sekcji saneczkowej KTH Krynica. 

- Do kwalifikacji zaliczane były zawody, które odbyły się w niemieckim Winterbergu, gdzie Emilka zajęła 23 miejsce.

- Po latach przerwy mamy naszą zawodniczkę w reprezentacji.- dodaje kierowniczka sekcji saneczkarskiej KTH. 

- Ostatnimi przedstawicielami krynickich sanek byli olimpijczycy Patryk Poręba i Karol Mikrut.

Emilka Nosal jest uczennicą klasy 3a, LO im M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, która pomaga w niełatwym godzeniu nauki ze sportem. (MK), fot Barbara Rzeszut. Dziękujemy za przesłanie błędu