Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
15/10/2021 - 10:55

Ma wielki talent! Sądecki karateka najlepszy w Europie

W Nowym Sączu na brak dobrze wyszkolonych karateków nie możemy narzekać. Swoje ogromne umiejętności właśnie pokazał kolejny z nich. Reprezentujący Klub Karate Tradycyjnego – Jan Wójcik, wygrał Puchar Europy Dzieci. Nie dał rywalom żadnych szans.

W Nowym Sączu mamy wielu medalistów imprez sportowych rozgrywanych na całym świecie. Szczególną popularnością cieszą się u nas sporty walki. Potwierdziło się to nie tak dawno, podczas Mistrzostw Europy.

Zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin - Karolina Sekuła i Klaudia Kowalska, zajęły na nich odpowiednio 3 i 2 miejsce. Na kolejne osiągnięcia naszych wojowników nie trzeba było długo czekać. Tym razem ze znakomitej strony na Pucharze Europy dzieci pokazał się Jan Wójcik.

Zawody były rozgrywane w katowickim Spodku i wzięło w nich udział blisko 800 zawodników z 22 państw. Podkreśla to tylko jak duża panowała rywalizacja. Zawodnik Klubu Karate Tradycyjnego zajął 1. Miejsce w kategorii KATA.

Oprócz niego, Z Nowego Sącza startowało jeszcze 6 innych karateków: Jan Wójcik, Mateusz Miczołek, Daria Kruchok, Leon Currie, Holly Currie i Wiktoria Mróz. Sporty walki są mocną stroną naszego miasta! ([email protected], fot.: Klub Karate Tradycyjnego)