Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
05/03/2020 - 15:40

Łukowica zdobyta przez karateków!

Karatecy, nie tylko z województwa małopolskiego, przyjechali do Łukowicy, aby wziąć udział w VII Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin "INPAKUTO CUP". Jak poszło na nim gospodarzom?

W miniony weekend, salę sportową byłego gimnazjum w Łukowicy, wypełnili zawodnicy oraz kibice, biorący udział w VII Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin "INPAKUTO CUP". Wydarzenie to zorganizowali miłośnicy tej wschodniej sztuki walki, zrzeszeni w grupie Dojo Inpakuto - Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

Na dwóch arenach zmagań, zmierzyło się 190 zawodniczek i zawodników, reprezentujących, aż 15 miejscowości: Łukowicę, Nowy Sącz,  Stary Sącz, Gorlice, Biecz, Limanową, Nowy Targ, Zakopane, Tarnów, Wieliczkę, Wojnicz, Kraków, Skawinę, Starą Wieś, Liszki oraz Sanok.

Choć karatecy rywalizowali między sobą w wielu kategoriach wiekowych oraz wagowych, w każdej z nich prezentowali wysoki poziom sportowy. Uczestnicy turnieju mieli do wyboru dwie konkurencje: kata (pokazy techniczne z układami defensywnymi i ofensywnymi technik karate) oraz kumite (mecze pomiędzy dwoma osobami walczącymi).

- Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, zawodnikom, sędziom, trenerom, kibicom za wsparcie, obecność oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery w duchu karate. Bez wątpienia było to jedno z największych wydarzeń w naszej gminie – podsumowują turniej jego organizatorzy.

Na pewno, osiągnięte, przez reprezentantów Dojo Inpakuto, wyniki sportowe, sprawią, iż turniej na dłużej zapadnie w pamięci jego uczestników, jak również mieszkańców Łukowicy. Szczególnie, zważywszy na fakt, iż rodzimi karatecy zdobyli 12 pucharów. Do tego sukcesu przyczynili się zawodnicy startujący w konkurencji kata, czyli Adam Rams (1 miejsce), Hubert Korabik (2 miejsce) oraz podejmujący się walk w kumite: Emilia Cedzidło (1 miejsce), Patrycja Zarabska (2 m-ce), Magdalena Zięmba (2 m-ce), Alicja Chojnacka (3 m-ce), Aleksandra Bobak (3 m-ce), Krystian Lasyk (1 m-ce), Wiktor Wygrecki (1 m-ce), Bartomiej Bugajski (1 m-ce), Franciszek Stanisz (2 m-ce), Dominik Turek (3 m-ce).

Na zakończenie warto zaznaczyć, iż zmagania w Łukowicy, były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Makroregionu w Krakowie, które odbędą się 21 marca br.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: Dojo Inpakuto Łukowica

Zakończył się VII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin "INPAKUTO CUP" w Łukowicy
Członkowie Dojo Inpakuto Łukowica, nie tylko stanęli na wysokości zadania, wcielając się w rolę organizatorów zawodów, lecz także dobrze spisali się na nich jako zawodnicy. (fot.: Dojo Inpakuto Łukowica)


Dziękujemy za przesłanie błędu