Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
19/01/2024 - 20:30

Katarzyna Kawa w 2. rundzie debla Australian Open 2024. To życiowy wynik tenisistki z Krynicy

Kryniczanka Katarzyna Kawa i Marta Kostiuk, polsko-ukraińska para tenisistek zwyciężyła (16 stycznia) duet Tatjana Maria (Niemcy) i Arantxa Rus (Holandia), 6:0, 6:2. Dzięki temu awansowała do drugiej rundy debla wielkoszlemowego Australian Open 2024.

Katarzyna Kawa i Marta Kostiuk, polsko-ukraińska para tenisistek zwyciężyła (16 stycznia) duet Tatjana Maria (Niemcy) i Arantxa Rus (Holandia), 6:0, 6:2. Dzięki temu awansowała do drugiej rundy debla wielkoszlemowego Australian Open 2024. To życiowy wynik tenisistki z Krynicy. 

Duet zagra  albo z Amerykankami Coco Gauff i Jessicą Pegulą albo Francuzkami Clarą Burel i Diane Parry. Zawody rozegrywane są w dniach 14–28 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

Krynicka tenisistka i medalistka mistrzostw Polski, od zwycięstwa rozpoczęła kwalifikacje do Australian Open 2024, w singlu. W pierwszej rundzie pokonała Linę Gjorczeską 7:5, 4:6, 6:3, następnie zmierzyła się z Lesley Pattinamą Kerkhove. Niestety, drugie spotkanie na korcie nie potoczyło się po jej myśli, gdyż przegrała 4:6, 1:6 i odpadła z eliminacji. 

- Australian Open, inny od wszystkich poprzednich i na pewno dla mnie wyjątkowy.– wyznała na swoim profilu FB Katarzyna Kawa.

- Pomimo wielu trudnych chwil nie zmieniłabym tego, gdzie, ani kim dzisiaj jestem.

Katarzyna Kawa urodziła się w Krynicy-Zdroju, 17 listopada 1992 roku. Tenis trenuje od 7 roku życia. Jej pierwszym trenerem był Grzegorz Gomulec, z którym w wieku 14 lat zdobyła mistrzostwo Polski, do lat 14. Trenowała też w Krakowie, pod opieką Piotra Żurawieckiego. Obecnie mieszka w Poznaniu. Obecnym jej trenerem jest Grzegorz Garczyński. (MK), fot. FB Katarzyna Kawa. Dziękujemy za przesłanie błędu