Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
15/03/2021 - 22:30

Brązowy medal Szymona Bębenka w supergigancie Mistrzostw Polski w Szczyrku

Kryniczanin, 22-letni Szymon Bębenek wywalczył brązowy medal w supergigancie Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. W tych samych zawodach, które odbyły się (11 marca) na trasie FIS na Skrzycznem, po złoto sięgnęła Oliwia Wróbel.

W czwartek 11 marca na trasie FIS na Skrzycznem rozegrane zostały międzynarodowe Mistrzostwa Polski w supergigancie i kombinacji alpejskiej. Kryniczanin, 22-letni Szymon Bębenek, który reprezentuje AZS Zakopane, wywalczył brązowy medal w slalomie supergiganta.

- Zawody były bardzo trudne, ze względu na panujące warunki pogodowe. Szymon jest zadowolony z wyniku.- mówi jego trener, Wojciech Bębenek. - Tymi zawodami Szymon zakończył sezon startowy, powodem jest powrót na uczelnię - Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu i nadrobienie czterech miesięcy zaległości.

W tych samych zawodach startowała też 22-letnia Oliwia Wróbel (Team MB Szczyrk), która sięgnęła po złoto. Obecnie kryniczanka przebywa we Włoszech, we środę weźmie udział w zawodach FiS w miejscowości Dobbiaco. W zawodach FIS na Skrzycznem wystartowali zawodnicy i zawodniczki z Polski, Czech i Słowacji.