Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
04/03/2020 - 11:05

Bokserka Gabriela Migda z kwalifikacją olimpijską

Podczas I Turnieju Eliminacyjnego X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek w boksie, dobry występ zanotowała Gabriela Migda.

Reprezentująca nowosądecki UKS „EVAN” Nowy Sącz, Gabriela Migda, zwyciężając dwie walki, podczas wspomnianego turnieju w Ciechocinku, wywalczyła sobie prawo startu w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kadetek w boksie.

Turniej odbywał się w dniach od 27 lutego do 01 marca br. Sądeczanka swoje walki, w kategorii 50 kg, stoczyła w sobotę 29 lutego oraz w niedzielę 01 marca. W pierwszej z nich, już w pierwszej rundzie, poprzez RSC, czyli niezdolność zawodnika do kontynuowania walki, zwyciężyła Aleksandrę Sawiuk, reprezentującą barwy Klubu Sportowego Versus Włocławek. Dzień później, jednogłośnie, gdyż stosunkiem punktów 3:0, pokonała zawodniczkę Klubu Sportowego Garda Gierałtowice, Milenę Mandziej.

Natomiast w piątek 28 lutego, w niższej kategorii wagowej 48 kg, rękawice skrzyżowały Emilia Dadaś z UKS „EVAN” Nowy Sącz oraz Wiktoria Wałaszewska z Klubu Sportowego Wisła Tczew. Tym razem jednak to nie sądeczance przypadło zwycięstwo, lecz jej przeciwniczce, która pokonała naszą reprezentantkę stosunkiem punktów 2-1.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum UKS “EVAN” Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu