Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
10/04/2022 - 11:55

Ale ma kopa! Nasz chłopak wśród najlepszych polskich karateków [ZDJĘCIA]

To był jego debiut w zawodach tej rangi. Musiał się zmierzyć z tremą, stresem i kontuzją. Dał radę. Jakub Kądziołka z Limanowej wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Kyokushin.

W tych najważniejszych mistrzostwach karateków w kraju, które odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju, o miejsca na podium rywalizowało 79 wyselekcjonowanych sportowców z 46 polskich klubów. Wśród najlepszych z najlepszych znalazł się Jakub Kądziołka z Limanowej, reprezentant klubu  ARS Kyokushinkai.  Bój o zwycięstwo toczył w kumite, 65 kg.  

Czytaj też Polała się krew w szkole w Grybowie. I nikt nie miał za złe [ZDJĘCIA]  

Dla Jakuba udział w 49 Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin był debiutem w zawodach tej rangi. Mimo stresu i tremy spisał się na medal. Wywalczył srebro.

Była szansa na złoto, ale niestety, podczas walki półfinałowej Kądziołka odniósł kontuzję stopy. Jego trener Arkadiusz Sukiennik zdecydował, o rezygnacji z walki o złoto.

Czytaj też Gwiazda z telewizji i filmowy gwiazdor kręcą w Sączu lody z Koralami [ZDJĘCIA] 

 - Zdrowie jest najważniejsze, a to nie ostatnie Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin, w których Jakub bierze udział. W przyszłym roku, w Świnoujściu, odbędą się kolejne. To szansa na zdobycia najwyższego miejsca na podium. Oby tylko tak dalej!” – mówi trener limanowskiego zawodnika.

Czytaj też Chcą budować nowy superhit dla turystów w naszych Beskidach [WIZUALIZACJA]

Limanowskiego zawodnika podczas zmagań na jastrzębskim tatami wspierali najwierniejsi kibice – rodzice, rodzeństwo i krewni mieszkający na Śląsku([email protected]) fot. UM Limanowa

Ale ma kopa! Nasz chłopak wśród najlepszych polskich karateków
Jakub Kądziołka z Limanowej wicemistrzem Polski w Karate Kyokushin


Dziękujemy za przesłanie błędu