Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
16/01/2023 - 19:50

Polska cierpi na brak toru saneczkowego. Może powstać w naszym regionie [WIDEO]

Saneczkarstwo to sport z ogromnymi tradycjami, który pod kątem infrastrukturalnym nie ma się w naszym kraju najlepiej. Wkrótce może się to jednak zmienić. O szczegółach mogliśmy usłyszeć podczas spotkania z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem w Marcinkowicach.

Minister sportu Kamil Bortniczuk w Marcinkowicach

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przybył na Sądecczyznę. W poniedziałek spotkał z przedstawicielami władz samorządowych, przedsiębiorcami oraz ludźmi sportu w Marcinkowicach. Wszystko odbywało się w niedawno otworzonej hali. Przypomnijmy, że to największy tego typu obiekt w powiecie nowosądeckim, którego budowa kosztowała ponad 13 milionów złotych.

Podczas spotkania nie zabrakło tematu przyszłych inwestycji. Jedną z nich jest budowa toru saneczkowego. To dyscyplina, która w naszym kraju cierpi na brak odpowiedniego miejsca do treningu. Mówił o tym starosta nowosądecki.

W Polsce brakuje toru saneczkowego

- Panie ministrze, myślimy o wybudowaniu toru saneczkowego. Kiedyś Sądecczyzna słynęła z tego sportu. W ostatnim okresie takie tory zniknęły jednak z całej Polski. Wiem, że wspiera Pan takie inicjatywy. Mamy już przygotowany teren i chcemy wybudować sztuczny tor, który będzie służył rozwojowi. Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami Polskiego Związku Saneczkarskiego. Myślę, że kadra mogłaby ćwiczyć na nim przez cały rok – powiedział Marek Kwiatkowski.

Minister Bortniczuk przekazał, że trwa planowanie programu, który będzie poświęcony rozwojowi sportów saneczkowych. Samorządy będą mogły składać oferty. W tym roku miałyby zostać wybudowane trzy tory kompozytowe. Jedną z możliwych lokalizacji są Marcinkowice.

Więcej szczegółów znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Mateusz Pogwizd, fot.: Maria Olszowska/ powiat nowosądecki)

Minister Kamil Bortniczuk w Marcinkowicach
Wyjątkowe spotkanie odbyło się w poniedziałek w Marcinkowicach. Gościem specjalnym w niedawno wybudowanej hali był minister sportu i turystyki – Kamil Bortniczuk. (fot.: Maria Olszowska/ powiat nowosądecki)


Dziękujemy za przesłanie błędu