Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
16/01/2023 - 19:30

Minister Kamil Bortniczuk w Marcinkowicach. Odznaczył ludzi sądeckiego sportu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Wyjątkowe spotkanie odbyło się w poniedziałek w Marcinkowicach. Gościem specjalnym w niedawno wybudowanej hali był minister sportu i turystyki – Kamil Bortniczuk. Oprócz rozmów o inwestycjach, nie zabrakło także przyznania specjalnych odznaczeń.

Minister Kamil Bortniczuk w Marcinkowicach

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przybył na Sądecczyznę. W poniedziałek spotkał się w Marcinkowicach z przedstawicielami władz samorządowych, przedsiębiorcami oraz ludźmi sportu. Wszystko odbywało się w niedawno otworzonej hali. Przypomnijmy, że to największy tego typu obiekt w powiecie nowosądeckim, którego budowa kosztowała ponad 13 milionów złotych.

Oprócz ministra Bortniczuka pojawili się także wiceminister sportu i turystyki – Andrzej Gut-Mostowy, senator – Wiktor Durlak i oczywiście starosta nowosądecki Marek Kwiatkowki. Wśród gości obecni byli m.in. posłowie Patryk Wicher i Jan Duda, członek Rady Polityki Pieniężnej – Wiesław Janczyk, wójtowie okolicznych gmin, radni gminni oraz wojewódzcy czy księża.

- Panie ministrze, jest nam bardzo miło, że zaszczycił pan swojej obecnością Sądecczyznę. Staramy się inwestować w sport, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest to dla nas dziedzina życia. Przy każdej naszej szkole średniej jest hala sportowa i obiekty zewnętrzne. Zrealizowaliśmy już też pierwszy etap Powiatowego Centrum Sportu – mówił starosta Marek Kwiatkowski. Podczas swojego wystąpienia wspomniał także o planach budowy toru saneczkowego i kajakarskiego.

Minister Bortniczuk powiedział, że w tym roku planowane jest uruchomienie programu wsparcia dla sportów saneczkowych. W kontekście szkoły w Marcinkowiach mówił także o tym, jak ważne są w dzisiejszych czasach klasy mundurowe.

- Wiemy jak ogromne znaczenie ma budowanie tego typu postaw wśród młodzieży w kontekście tego, co zdarzyło się na Ukrainie. Wiemy też jak ważne jest budowanie takich obiektów jak strzelnica, na której miałem okazję chwilę temu być. Dzięki niej młodzież będzie mogła się zapoznać z bronią palną, zasadami jej użytkowania – powiedział minister..

Andrzej Gut-Mostowy mówił, że Powiatowe Centrum Sportu jest godne pokazania na szerszą skalę. Wyjaśniał, że to m.in. dlatego dążył wspólnie z senatorem Wiktorem Durlakiem, by minister przybył do Marcinkowic.  

Osoby zasłużone w dziedzinie sportu zostały odznaczone. Listę wyczytała Iwona Sikorska, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Relacja z wydarzenia znajduje się w materiale filmowym.

Lista osób odznaczonych znajduje się na następnej stronie TUTAJ

Minister Kamil Bortniczuk w Marcinkowicach
Wyjątkowe spotkanie odbyło się w poniedziałek w Marcinkowicach. Gościem specjalnym w niedawno wybudowanej hali był minister sportu i turystyki – Kamil Bortniczuk. (fot.: Maria Olszowska/ powiat nowosądecki)


Dziękujemy za przesłanie błędu