Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
26/11/2023 - 14:20

Najsłabsi wśród najlepszych, ale wyjątkowi. Sandecja wyróżnia się w skali całej Polski

Dobiega końca runda jesienna w Centralnej Lidze Juniorów U-17 oraz U-19. Młodzi zawodnicy Sandecji, którzy debiutują na tym szczeblu rozgrywkowym, zajmują miejsca w strefach spadkowych. Awans do najwyższej ligi wywalczył właśnie również zespół U-15. Niewiele drużyn w skali całego kraju może się pochwalić czymś takim.

Sandecja Nowy Sącz w Centralnej Lidze Juniorów

Seniorska drużyna Sandecji radzi sobie bardzo słabo. W poprzednim sezonie spadła do drugiej ligi. Również teraz znajduje się na samym końcu tabeli i na wiosnę czeka ją ciężka walka o utrzymanie. W sobotę zremisowała 2-2 ze Skrą Częstochowa.

Trwający sezon jest wyjątkowy dla młodych zawodników “Biało-czarnych”. Zarówno drużyna U-17, jak i U-19 rywalizują w Centralnej Lidze Juniorów z najlepszymi zespołami w kraju. Także oni zajmują jednak miejsca w strefie spadkowej. 

Zespół juniorów młodszych jest na 13. pozycji. Do pierwszej bezpiecznej lokaty, na której obecnie znajduje się Korona Kielce traci pięć punktów. Z kolei juniorzy starsi z dwunastoma punktami na koncie są ostatni. Bezpieczna Odra Opole ma o 7 “oczek” więcej.

Sandecja U-15 z awansem 

Awans na szczebel centralny wywalczył właśnie zespół U-15. Stało się to po wygranych barażach, w których ich rywalem był mistrz okręgu świętokrzyskiego - Star Starachowice. W pierwszym spotkaniu “Biało-czarni” zwyciężyli 7:1, a w rewanżu zremisowali 1:1. 

Takie wyniki sprawiły, że przynajmniej przez pół roku Sandecja będzie jedną z 12 polskich drużyn, która ma reprezentantów w każdej kategorii wiekowej na szczeblu centralnym. Jednocześnie jest jedynym takim zespołem z drugiej ligi. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu