Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
26/03/2018 - 15:20

Zeszłoroczny Mistrz Gminy Limanowa przegrał w finale. Piłkarki ręczne nie obroniły tytułu

W Rupniowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce ręcznej dziewcząt. Zawodniczki gospodarzy wykorzystały atut własnego boiska i publiczności, i sięgnęły po tytuł.

Bardzo emocjonujący okazał się turniej o mistrzostwo Gminy Limanowa w piłce ręcznej dziewcząt. Waleczność i zaangażowanie zawodniczek potwierdziły liczne kontuzje.

Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny z gminy Limanowa. Faworytem była drużyna z Mordarki ubiegłoroczny Mistrz Gminy. Gospodarzem była drużyna z Rupniowa, a w turnieju brały udział także drużyny szkół z Pasierbca i Starej Wsi.

Zobacz też: Osuwisko zablokowało przejazdy pociągów retro. Co dalej z turystycznym hitem małopolski?

Mistrzostwa rozgrywano systemem „ każdy z każdym”. Decydującym starciem okazał się mecz między gospodarzem drużyną z Rupniowa, a zeszłorocznym mistrzem Mordarką. Po zaciętym boju gospodarze niesieni dopingiem własnej publiczności i atutem własnej hali zwyciężyli z dziewczętami z Mordarki i zajęły pierwszy miejsce w turnieju.

Oprócz tytułu mistrzowskiego drużyna z Rupniowa zdobyła także przepustkę na powiatowe mistrzostwa dziewcząt w piłce ręcznej.

Skład drużyny zwycięskiej:

Jurek Marta, Kapturkiewicz Faustyna, Kapturkiewicz Kinga, Myszka Amelia, Nowak Agnieszka, Nowak Aleksandra, Opach Marlena, Sędzik Karolina, Smaga Karolina, Twaróg Karolina, Gawron Wiktoria, Kuzak Monika.

Końcowa klasyfikacja drużyn:

  • I miejsce – Rupniów
  • II miejsce – Mordarka
  • III miejsce – Pasierbiec
  • IV miejsce – Stara Wieś I

Zobacz też: Limanowa: Pierwsze posiedzenie Rady Społecznej Szpitala za nami. Co było głównym punktem? 

[email protected], fot. Gmina LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)