Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
02/07/2013 - 15:03

Zbieranie zakrętek z Galerią Sandecja. Pomoc dla Dominiki

W niedzielę 30 czerwca w Galerii Sandecja odbyła się zbiórka zakrętek. To już III edycja akcji „Zbieramy Zakrętki. Pomagając ludziom pomagamy naturze”, w której udział wzięły tysiące klientów Galerii Sandecja
Celem akcji jest pomoc 7-letniej Dominice Stojda, zamieszkałej w Nowym Sączu. Dziewczynka cierpi na porażenie mózgowe, ma opóźniony rozwój oraz naruszoną sprawność psychofizyczną. Dominika wymaga nieustannej opieki i długotrwałej rehabilitacji, a na liście niezbędnych zakupów znajduje się m.in. specjalistyczny fotelik samochodowy.
- W ciągu całego dnia zebraliśmy 25 worków zakrętek, co średnio przekłada się na około 200 kg zakrętek i jest to najlepszy z dotychczasowych wyników zbiórki prowadzonej w Galerii Sandecja – mówi Krzysztof Kryczka, dyrektor Galerii Sandecja. - Prawdopodobnie akcja będzie miała ciąg dalszy, szczegóły podamy wkrótce.
Dzięki zorganizowanej w Galerii Sandecja akcji prawdopodobnie już we wrześniu Dominika otrzyma nowy, specjalistyczny fotelik, który umożliwi jej podróżowanie.
Zbiórka nakrętek to także element edukacyjny, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów i uświadamiania, jak ważny jest recykling, ochrona środowiska, a w tym konkretnym przypadku – również pomoc chorym dzieciom. Akcję organizowano we współpracy z Fundacją Nauka i Kultura,

(K)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)